A közelmúltban egy másik ügyben meggyanúsított, majd őrizetbe vett vállalkozó tett terhelő vallomást a budapesti diszkókirályra, V. Lászlóra, akit korrupció gyanújával tartóztatott le a Pesti Központi Kerületi Bíróság – állítják a Bors forrásai. Informátoraink szerint a vallomástevő is az éjszakában ismert üzletember, aki együttműködésének köszönhetően került szabadlábra.
V. László évtizedek óta a főváros vendéglátóiparának meghatározó alakja. A kilencvenes években még az olajos ügyekben érintett P. Tamás és a később a kecskeméti maffiaperben elítélt R. László embereként tartották számon.
Tényként kezelték, hogy csak formálisan vezeti azokat a szórakozóhelyeket, amelyek rendkívül nagy bevételeket könyvelhettek el. Arról volt híres, hogy nyíltan soha semmibe nem avatkozott bele. V. László az utóbbi évekre mintegy negyven szórakozóhely irányítója lett.
A nyilvánosság alig ismeri, ugyanakkor celebek részvételével, politikusok védnöksége mellett rendezett jótékonysági eseményeket árvízkárosultak, majd a vörösiszap-katasztrófa áldozatai javára.
A Bors úgy tudja, a Központi Nyomozó Főügyészség hónapok óta folytatta titkos nyomozását V. László, illetve a vele egy időben lefogott két volt főrendőr, K. Tamás (a BRFK Közrendvédelmi Osztályának volt vezetője) és H. Lajos (az NNI speciális bűnszervezeti csoportok elleni osztályának egykori vezetője) ellen.
A gyanú szerint V. László, aki ellen korábban kábítószerrel visszaélés, lányfuttatás és drogügyek miatt is indítottak eljárást, havonta fizetett a rendőrtiszteknek azért, hogy titkos információkról tájékoztassák őt.
Az operatív nyomozás azonban – értesüléseink szerint – kevésnek bizonyult ahhoz, hogy őrizetbe vegyék a vezető beosztású rendőrtiszteket. A terhelő vallomás, amelyet információink szerint egy másik ügyben meggyanúsított, majd őrizetbe vett vállalkozó tett, egy alku részeként született meg.
Azt azonban nem sikerült megtudnunk, hogy hivatalosan kötöttek-e vádalkut az említett üzletemberrel. A vádalku, ha van, államtitok, amiről senki, aki tudomással bírhat róla, nem beszélhet.
Egyes feltételezések szerint a két rendőri vezető ellen indult eljárás időzítése összefügg azzal, hogy Hatala József országos főkapitány – ha a jelenlegi jogszabályok érvényben maradnak – hamarosan nyugdíjba vonul.
A rendőrség belső életét ismerő forrásunk szerint ez erőteljes átrendeződéseket hozhat a rendőrség teljes szervezetében, ami az ORFK és a Nemzeti Nyomozóiroda mellett több megyei főkapitányságot is érinthet.
Abban minden megkérdezett forrásunk egyetértett, hogy a V. László és a volt főrendőrök elleni eljárás nemcsak a rendőrség berkein belül üt nagyot, de a budapesti szórakozóhelyek piacának újrafelosztását is eredményezi.
Kincstárban a lefoglalt 420 millió
Tucatnyi helyen tartottak házkutatást V. László és társai ügyében. – A férfi lakásán 420 millió forintnyi készpénzt találtak a kollégák, ennek közel fele forint, másik része valuta. Munkatársaim a további helyszíneken is nem egy esetben milliós összegeket, illetve elektronikus adathordozókat foglaltak le. Az összeg, melyet a hatályos jogszabályoknak megfelelően, videofelvétel kíséretében foglaltak le, már befizetésre is került a kincstár letéti számlájára, ahol további intézkedésig pihen majd – közölte a Borssal Fazekas Géza, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője.