Sport

Korai volt temetni a portugálokat

Bors

Létrehozva: 2012.06.13.

Dánia-Portugália 2-3 (1-2) - Igaza lett Paulo Bento portugál kapitánynak, korai volt még temetni csapatát az első vereség után, hiszen a dánok ellen sikerült begyűjteniük a három pontot, életben tartva ezzel továbbjutási esélyét.

A portugálok nem vesztették el az önbizalmukat a németek elleni vereség miatt, s óriási akarással léptek pályára a B csoport második fordulójában a dánok ellen. Persze Bento kapitány együttese tisztában volt vele, még egyszer már nem hibázhat, különben búcsút inthet az Európa-bajnokságnak.

Ennek megfelelően Cristiano Ronaldóék próbálták nyomás alatt tartani az ellenfél kapuját, aminek a félidő közepén meg is lett az eredménye, szöglet után Pepe gyönyörű csúsztatott fejesével szerezte meg a vezetést Portugália. Majd kisvártatva Hélde Postiga bombázott közelről a bal felsőbe. Ám még mielőtt elégedetten hátradőlhettek volna a szurkolóik, feléledt az ellenfél, s az 50. válogatottságát ünneplő Nicklas Bendtner fejesével a szépítés is összejött.

A szünet után látványosan csökkent az iram, mígnem a dánok megelégelve, hogy a portugálok próbálnak ráülni az eredményre, felpörögtek, és tűz alá vették Rui Patríció kapuját. Mégis Ronaldo előtt nyílt lehetőség, hogy eldöntse a meccset, ám képes volt a tökéletes ziccert a kapu mellé gurítani. Nem csoda, ha Bendtner azonnal büntetett, egálra módosítva az eredményt.

A portugálok óriási szerencséje, hogy a hajrára becserélt Silvestre Varela végül csak begyötörte a győzelmet jelentő gólt, életben tartva ezzel a portugál továbbjutási esélyét.