Dubajozással hozták összefüggésbe az MR1 Kossuth Rádió Kabaréklub plusz című műsorában Keleti Györgyi nevét. A modell felháborodott és ügyvédjéhez fordul. Több millió forintos kártérítésre számíthat.
Az MR1 Kossuth Rádió Kabaréklub plusz című műsorának szombati adásában a Kovács András Péter és Kertész Ricsi által írt jelenetben a prostitúcióval egyet jelentő dubajozásról volt szó.
„Hogy jutottatok el Dubajba? – Kaptunk segítséget Közelkeleti Györgyitől, az tudja a módját, hogyan kell dubajozni. Az a lényeg, hogy kimész, megdugnak, aztán hazajössz. Csak a sorrendre kell vigyázni. Ő úgy járt, hogy kiment, hazajött, és megcseszték” – hangzott el a tréfás jelenetben, utalva Keleti Györgyi korábbi ügyeire.
A modellt tavaly kitartottság miatt egy év nyolc hónap felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte a bíróság, Dubajban azonban soha nem járt. Nem csoda hát, hogy felháborodott a kabarétréfán.
– Dubaj biztos nagyon szép hely, én még soha nem jártam ott, de amennyit hallottam róla, az benne lesz az októberben megjelenő könyvemben. Szomorúnak tartom, hogy a közszolgálati rádióban, amely elméletileg a bulvártól mentes, értékközvetítő adó, ehhez hasonló, ízetlen és valótlanságokra alapozó kabaré adásba kerülhet. A humorhoz intelligencia és kifinomult ízlés szükségeltetik, különben a produkció gagyi lesz. De ez már hadd ne legyen az én gondom – reagált higgadtan Györgyi, aki, mint minden hasonló ügyben, ezúttal is kikéri ügyvédje véleményét.
Természetesen megpróbáltuk megszólaltatni a kabaréjele-net szerzőit, szombat délután azonban nem jártunk sikerrel, mint ahogy a sajtóosztály munkatársait is hiába kerestük. Az MTVA Kommunikációs Igazgatóság számát tárcsázva pedig az üzenetrögzítő jelentkezett, és megtudtuk, hogy csak hétfőtől péntekig, nyolctól délután hatig dolgoznak az intézményben.
Ha perel, milliókat nyer
A Bors megkereste dr. Mester Csabát, a sajtóperekben talán leginkább jártas hazai ügyvédet, hogy szerinte történt-e jogsértés, és ha igen, milyen kártérítésre számíthat Györgyi. – A dubajozás a magyar köznyelvben olyan celebszépségekről szól, akik prostitúcióban vesznek részt, pénzért adják magukat. Ha valakiről valótlan tényt állítanak vagy valós tényt hamis színben tüntetnek fel, akkor az jó hírnév sérelme, személyiségi jogi pert lehet indítani és kártérítést is lehet kérni. Akkor lehet kérni ezt a kártérítést, ha súlyos hátrányokat okoz számára a közlemény. Azért Keleti Györgyinek végig kellene gondolnia, mert a közvélemény tudja, hogy büntetőügyben is elítélték. Végig kell gondolnia, hogy az ő jó hírnevét rontja-e egy ilyen, akár valótlanságot tartalmazó közlemény. Attól függően egyébként, hogy mekkora az okozott kár, a kialakult bírói gyakorlat szerint két-hárommillió forintot is el lehet érni – mondta el a sztárügyvéd.