Sport

Vettel pályafutása 34. első rajtkockáját szerezte meg

Bors

Létrehozva: 2012.10.06.

A Red Bullal versenyző Sebastian Vettel indulhat az élről vasárnap a Forma-1-es autós gyorsasági-világbajnokság idei 15. futamán, a Japán Nagydíjon.

A világbajnok az első helyen jutott tovább a második etapból, majd 1:30.839-es idővel megnyerte az edzést. Vettel tovább javulhatott volna, ám Kimi Räikkönen a Spoon kanyarnál autójával a kavicságyba csúszott és sárga zászlóval lengettek akkor, amikor a teljes mezőny javítani próbált köridején.

Mark Webber segítségével a Red Bull 2012-ben első alkalommal bérelte ki az első rajtsort, az ausztrál pilóta csapattársa mögött a második helyen végzett.

A helyi kedvenc, Kamui Kobayashi indulhat a harmadik rajtpozícióból. A Sauberrel ugyan a negyedik helyet szerezte meg, de a harmadik helyezett Jenson Buttont sebességváltó csere miatt hátrasorolják.

Button csapattársa, Lewis Hamilton és a világbajnokságot vezető Fernando Alonso Räikkönen kicsúszásának áldozata lett. Alonso csak a hetedik helyen végzett Räikkönen és Hamilton előtt. A Ferrari az időmérő edzésen szenvedett, Felipe Massa csak a 11. helyen végzett.