Celeb

Megvan a Győzike-ítélet: 1 év 8 hónap felfüggesztettet kapott a celeb - percről percre

B. M.

Létrehozva: 2012.10.29.

Meghozták az ítéletet Gáspár Győző és felesége, Bea asszony ügyében. A reality hős 1 év 8 hónap felfüggesztett börtönbüntetést, neje 1 év 6 hónapot kapott. Az ügyben harmadrendű vádlottként szereplő B. Attilának pedig 1 év 4 hónap felfüggesztettet ítélt meg a bíróság.

Bár Gáspár Győző nem járult hozzá, hogy fénykép vagy hangfelvétel készüljön tárgyalásán, a nyílvánosság kizárását azonban nem tudta elérni. Munkatársunk online jelentkezik élőben a helyszínről.

Helyszíni tudósítónk jelenti

13: 20 - A tárgyalást berekesztik, Győzike és felesége azonnal távoztak a helyszínről, az újságírók kérdéseire nem válaszoltak.

13: 18 - Az ügyészség három nap gondolkodás időt kért. Győző, Bea asszony és B. Attila pedig fellebbezni szeretnének felmentésért. Győzike ügyvédje szerint az elsőfokú ítélet megalapozatlan, a bizonyítékokat a bíróság nem súlyuknak megfelelően értékelte.

13: 17 - A bíróság enyhítő körülményként értékelte a büntetlen előéletet, és hogy két kiskorúról gondoskodnak. Gáspár Győző esetében azt is, hogy jelentős mértékben megtérítette az általa okozott kárt.

Azonban súlyosbító körülménynek számított, helyi és országos szinten az ilyen jellegű bűncselekmények elszaporodása. A btk. pedig egyre szigorúbban lép föl az ehhez hasonló bűntények esetében.

13: 09 - A bírónő az indoklásban kitér arra is, hogy a felek midannyian tudatában voltak, megszegik a törvényt. B. Attila segítséget nyújtott Gáspáréknak az RTL klubtól szerzett jövedelmük eltitkolásához. A bíróság megállapítása szerint, miután a vádlottak ismerték a szerződés tartalmát, ezért elképzelhetetlen, hogy az első és másodrendű vádlott nem vonta felelősségre a harmadrendű vádlottat a pénzről.

Szándékos bűnösség terheli őket, a bűncselekmény minden tényállása megvalósult. Mindhárman tudták, hogy Gáspárék adóköteles jövedelmet szereztek és SZJA kötelezettségük van.

12: 58 - Megállapítható, hogy a házaspár megkapta a díjazást az RTL klubtól, amely után nem fizették be a személyijövedelemadót sőt, Gáspár Győző akkori adóbevallásában még 126 ezer forint személyijövedelemadót vissza is igényelt.

12: 49 - A ítélethozatal indoklása szerint megállapítható, hogy B. Attila nem vett részt Gáspár Győzőék menedzselésében, csupán a szerződést írta alá. Ügynöki tevékenységétől igencsak távol állt, és maga a szerződés is kizárta, hogy a cégének bármilyen szerepe legyen a televíziós műsorban. Mindezekből a bíróság arra a következtetésre jutott, hogy a felek úgy állapodtak meg a szerződés megkötésekor, hogy tisztában voltak azzal: a produkcióban csak Gáspár Győző felesége és kiskorú gyermekik vesznek részt. B. Attilának pedig semmilyen szerep nem jut.

Azzal, hogy B. Attila átvette a produkció díját, Győzőnek és nejének, bevétele keletkezett, amely után SZJA-t kellett volna fizetniük. A bírónő kiemeli, a házaspár szereplésének oka a Győzike showban egyértelműen a jövedelemszerzés volt. Ha valaki hosszabb ideje nem kapta meg a díjazását, szóvá teszi, Gáspár Győzőék azonban ezt nem tették meg, ez pedig az ítélethozatal szerint illogikus.

12: 37 - A bírónő épp azt taglalja, hogy Gáspár Győző és neje több tízmillió forintot csalt el az államtól.

12: 31 - A bírónő indoklásában kiemeli, hogy Győzikéék megtévesztették az adóhatóságot 2005 és 2006-ban.

12: 29 - A bírónő indokolja az ítéletet, Győzikéék hallgatják, a showman láthatóan ideges, Bea asszony nyugodtabbnak tűnik.

12: 23 - B. Attila bűnösségét szintén megállapították. A harmadrendű vádlott 1 év 4 hónap letöltendő börtönt kapott, 3 évre felfüggesztve.

12: 20 - Az ítélet: Győzike bűnös. 2 rendbeli adócsalásban és 2 rendbeli adócsalás bűnsegédletben. 1 rendbeli kisebb kárt okozó csalásban és 1 rendbeli magánokirathamisítás vétségében. Halmazati büntetésként 1 év 8 hónap letöltendő börtönre ítélték, 3 év próbaidőre felfüggesztve.

Feleségét, Gáspár Beát szintén bűnösnek találták. Bea asszony ítélete: 2 rendbeli adócsalás, 2 rendbeli adócsalás bűnsegédlet, 2 rendbeli magánokirathamisítás vétségében, ezért 1 év 6 hónap letöltendő börtönre ítélték, 3 évre felfüggesztve.

12: 19 - Elhangzott az itélet: Győziéket bűnösnek nyilvánította a bíróság.

12:16 - Végre kinyílik a terem ajtaja, az újságírók bemehetnek.

12: 09 - Sajtó munkatársait még nem hívták be a tárgyalóterembe. A folyosón várakozik mindenki.

11: 55 - Győzike és neje visszatért a bíróság épületébe, hamarosan ítéletet hirdetnek

11:03 - B. Attila is feláll: "Én sem követtem el bűncselekményt" - tette hozzá. Vége a meghallgatásnak, ítélethirdetés délben lesz. Most szünetet rendeltek el.

10:59 - Még Bea asszony is felszólal az utolsó szó jogán: - Szeretném kijelenteni, sem én, sem a férjem nem követte el a bűncselekményt, a család pénzügyeit a férjem kezeli. Az ügyész azon állítása, hogy azt vallottam, nem kaptam pénzt, valótlan, csak azért jegyzem meg, mert az ügy egész ideje alatt nem tettem vallomást. Úgy érzem, elfogultan kezelték az ügyünket, és azt is sérelmezem, hogy a média tudja befolyásolni az ügy kimenetelét, hogy valótlan dolgokat közölve ellenünk hangolja a közvéleményt.

10:57 - Tisztelt bírónő, ügyészasszony, ügyvédurak, nagyon köszönöm, hogy meghallgattak. Nem követtem el, amivel vádolnak. Nem Győzikét kell elítélni, hanem Gáspár Győző családapát, akinek van két kislánya, van egy felesége, és szeretne boldogan élni.

10:55 - Közel 30 perccel a tágyalás megkezdése után, Bea asszony védelmére is rátér a celeb: - Jön a kedvencem: bűnszövetség. Ügyészasszony nálunk én vagyok a főnök és Bea is tudja ezt. A mi fajtánkban egy asszonynak az a feladata, mosson főzzön takarítson az urát lássa el. Bea asszony ebben a produkcióban saját magát játszotta, nem tudott semmiiről. Tisztelt ügyészasszony, a dolgoknak nem lett volna szabad idáig fajulniuk.

10:50 - „...a kirendelt szakértő elfogult volt velünk, ezt ki merem jelenteni. Ügyész asszony! egyszer nem tudott bizonyítékot mutatni! Ez nekem nagyon rossz, elvesztettem a munkámat, nem tudtam menni fellépni, amiatt, amiket a sajtó írt, hogy rossz ember vagyok, de én nem vagyok rossz ember. Nem vették figyelembe hol a bizonyíték? Nem akarok én itt ügyvédeset játszani, de elfogultnak érzem a szakértőket. Ezt a produkciót nulla forintból nem tudtuk volna megcsinálni...” - tette hozzá védőbeszédében Győző.

10:44 - A következő etapban Gáspár Győző, aki arról próbálja meggyőzni az ügyészt, hogy B. Attilának számos feladata volt, tehát nem színlelt szerződés volt köztük: - mindig közszereplő szerettem volna lenni, és találtam egy ember, aki itt ül mellettem, gyerekkorától ismerem (szerk. ő a harmadrendű vádlott, B. Attila), a szakértő asszonynak csak annyit szeretnék mondani, ha Attila nem csinált semmit, akkor, hogy lett produkció? (….) Attila mindent megtett azért, hogy a a Győzike show Magyarország leghíresebb show-ja legyen! Attila sosem akart szerepelni, ő háttérmunkát vállalt. 2005-ben 109 kiló voltam, kitaláltuk, hogy elmegyünk zsírleszívásra, ez is a műsor része volt, az Attila ötlete.

10:39 - Gáspár Győző védőbeszédében ismét visszatér a családi motívumhoz: - tudják mennyit dolgoztam azért, hogy a tévében dolgozhassak, a Dáridóban szerepelhessek? Tudják kinek akartam bizonyítani? A szüleimnek! 11 éves munkám semmibe ment, és nagyon nehéz lesz felállnom (...) közben az RTL Klub megkeresett, hogy szeretnének egy reality komédiát (...) igent mondtam a csatornának, mert szeretünk szerepelni. Mindig azt mondtam édesapámnak, hogy jobb lenne, ha azzal lenne tele az újság, ha a fiad mást csinál?

10: 33 - 11 millió forinttal vagyok megvádolva, és míg ez a cirkusz el nem kezdődött, amikor megvádoltak, hajlandóságot mutattam, elkezdtem törleszteni ezt a pénzt. Közben kaptam egy mozifilmre felkérést, és mentem haza örömmel, és ahogy ezek újságcikkek megjelentek, felmondtak nekem, mert azt mondták, negatívan vagyok megítélve, és nem szeretnének velem dolgozni, mert a bohócból bűnöző lett, mást kerestek, pedig én ebből szerettem volna az egészet törleszteni, becsületem romba dőlt.

10:28 - Győzike sanyarú gyerekkorára és családjára hivatkozva folytatja a védekezést: - Nem követtem el a bűncselekményt, mert nem tehettem, hát én vagyok a Gáspár Győzike. Egy országnak példát kell mutatnom, a származásom miatt is...Tisztelt bírónő, engem a szüleim sajnos kitagadtak, nem tudtam velük zöld ágra vergődni, mert elvettem Bea asszonyt, másrészt azt mondták, ha elvállalom a show-t kitagadnak mindig azt szoktam mondani, aki a Győzike showt elhiszi, az buta ember, mert ez egy jól kitalált, megrendezett komédia.

10: 23 - A tárgyalás folytatódik. A vádlottakat az utolsó szó jogán kérdezik. - Tisztelt bíróság, ügyész asszony, ügyvéd urak, ha én ezt tudom, hogy ez lesz belőel, nem leszek híres, inkább maradtam volna hentes. Sose gondoltam volna, hogy ennyien leutaznak, mert kíváncsiak rám. Ez a két hét nekem olyan volt, mint egy rémálom. Ezt a bűncselekményt nem követtem el - kezdte Győzike.

10:17 - Elkezdődött a tárgyalás, de a harmadrendű vádlott (B. Attila) még nem érkezett meg. A bírónő egy kis türelmet kért, miután mindenki helyet foglalt, kiment a teremből.

10:13 - Megérkezett Győzike és felesége, Bea asszony egy hatalmas, szivárvány színekben pompázó esernyővel védi frizuráját a havazástól. Győzike elegáns öltönyt visel. Mindketten feszültnek látszanak.

10: 00 - A sajtó munkatársai nagy számban vannak jelen Győzike tárgyalásán, amelyen ítélet várható. A házaspár egyelőre még nincs itt. Az ügyvédek most érkeznek, az ítéletet a salgótarjáni főiskola épületében hozzák, ugyanis ide települt át a városi bíróság - az épületüket felújítják.

Előzmények

Gáspár Győző ügyének korábbi tárgyalásán a látványos pankráció annak érdekében, hogy a sajtó ne lehessen jelen a mai tárgyaláson valószínűleg, csak ürügy volt arra, hogy eltereljék a figyelmet arról, az ügyészség bűnszövetség keretei között elkövetett adócsalással vádolja a showmant, amely súlyosbíthatja az ítéletet. Emellett kezdeményezték a közügyektől való eltíltását, és akár 2-12 évig terjedő szabadságvesztésre is ítélhetik Gáspárt. Az ügyben várhatóan ma hoznak ítéletet.

A vádirat

Korábban az RTL Klub nem Gáspár Győzővel és Beával, hanem egy a showman által megjelölt gazdasági társasággal szerződött, amely B. Attila nevéhez fűződik, aki harmadrendű vádlottként szerepel a történetben. A vádirat szerint Gáspár Győző 2005-ben és 2006-ban 11,5 millió, a másodrendű vádlott, Gáspárné Bella Beáta 2006-ban 10,7 millió forint kárt okozott az államnak. A harmadrendű vádlottat, B.Attilát bűnsegédlettel vádolják, egyes források szerint ő több mint 79 millió forinttal nem képes elszámolni.

Az ítélettel kapcsolatban megkérdeztük jogi szakértőnket, Dr. Bacsek Györgyöt is. Véleménye szerint, ha az ügyészség három napon belül úgy dönt, mégsem fellebbez, akkor a jelenlegi ítéletnél nem születhet súlyosabb. „Életbe lép ugyanis a súlyosítási tilalom elve, de abban az esetben, ha valóban fellebbeznek a jelenleginél súlyosabb ítélet is születhet akár” - tette hozzá.

Ez is érdekelhet

origo.hu

Drámaian megváltoztak a Beverly Hills 90210 sztárjai az elmúlt harminc év alatt - képek

origo.hu

Ukrajna bejelentette, elvesztette hadseregét

borsonline.hu

Meghalt a nemzet művésze, válságban a TV2 párjának házassága, de nem csak rossz híreket hoztunk a héten – ez a heti top 5

vg.hu

Ki hitte volna: a Moltól a Shellig egyik percről a másikra vaskos üzemanyagár-csökkentést hajtottak végre a magyar benzinkutak

metropol.hu

Szoboszlai üvöltött: "Szálljatok le rólam!" – Kitálalt a Liverpool magyar válogatott sztárja