Sport

Hiába cumizott Lionel Messi

(turcsik)

Létrehozva: 2012.11.09.

Kétségtelen, hogy a BL negyedik játéknapjának legnagyobb meglepetése Glasgow-ban született, ahol a jubileumát ünneplő Celtic legyőzte a Barcelonát. Lionel Messi cumizott.

Tökéletesen illeszkedett a tizenkét mérkőzéses veretlenségi szériában lévő Barcelona elleni BL-meccs a Celtic jubileumába, hiszen a kelták most ünnepelik fennállásuk 125. évfordulóját. A mindig szenzációs zöld-fehér szurkolók ezúttal különösen kitettek magukért, és a klub történetének második legnagyobb európai kupasikerébe hajszolták bele csapatukat. Csak azért nem a legnagyobba, mert az 1967-ben első brit együttesként kiharcolt BEK-győzelem (2-1-re verték az Intert) természetesen továbbra is előnyt élvez. Persze szó sincs arról, hogy a Celtic lenyűgöző futballal a kapujához szögezte volna a Barcát. Épp ellenkezőleg, a megszokott koreográfia szerint a spanyolok hatalmas labdabirtoklási fölényben voltak, végigtámadták a találkozót, de kétszer a kapufa, többször pedig a szenzációs napot kifogó kapus, Fraser Forster állta Lionel Messiék útját.

Apropó, Messi. Az argentin a ráadásban szépített, amit a szájába tett hüvelykujjával ünnepelt, ezzel újszülött kisfiára, Thiagóra utalt.

– Mindent jól csináltunk, jobban játszottunk ellenük, mint két hete, de a labda sehogy sem akart túljutni a gólvonalon – sopánkodott a háromszoros aranylabdás. – Annyira azért nem aggódom a vereség miatt, hiszen továbbra is vezetjük a csoportunkat, a fiamnak pedig biztosan lesz még alkalmam győztes meccset ajánlani.

A négy forduló után továbbjutó helyen álló Celtic sikerét egyébként egyik legnagyobb rajongója, az énekes Rod Steward is megkönnyezte a helyszínen.

Kialudtak a fények

A Braga–Manchester United mérkőzés (1-3) nemcsak az angol csapat magabiztos győzelméről marad emlékezetes, hanem arról is, hogy az 57. percben a portugál együttes stadionjában kialudtak a fények. A tizenkét perces kényszerszünet egyértelműen az addig vesztésre álló vendégeknek kedvezett, akik a folytatásban Robin van Persie, Wayne Rooney és Javier Hernandez találataival a maguk javára fordították a találkozót.

Szerdai extrák

* Három éven belül az első csoportmeccsét veszítette el a Barca a BL-ben, 2009. október 20-án az orosz Rubin Kazany tudott 2-1-re nyerni a Nou Campban.

* A negyedik BL-csoportkör után már csak a Manchester United százszázalékos.

* Képtelen nyerni Londonban a Sahtar, a donyeckiek ötödször próbálkoztak bevenni az angol fővárost, de a rendes játékidőben egy döntetlen mellett már a negyedik vereségüket szenvedték el a különböző európai kupákban.

* A Lille a Dinamo Zagreb mellett a másik olyan csapat, amely még nem szerzett pontot az idei BL-csoportkörben, mindkét együttesnek mínusz tízes a gólkülönbsége, de amíg a horvátok még góltalanok is, a franciák neve mellett legalább két találat díszeleg.