Sport

Al-Attija: olimpiai bronz után a Dakar-dobogó a cél

cs

Létrehozva: 2013.01.05.

Világbajnok síugró, olimpiai bronzérmes koronglövő és Forma–1-es pilóta is szerepel a ma rajtoló Dakar-rali indulólistáján. Közülük a londoni játékok hőse, Nasszer al-Attija a győzelemre is esélyes.

Lassan hagyománnyá válik, hogy a világ legnehezebb sivatagi terepraliversenyén, a Dakaron más, a technikai sportok világán kívülről érkező klasszis sportolók is próbára teszik magukat. A ma rajto-ló kéthetes viadalon a nyári olimpián még skeetlövészetben harmadik Nasszer al-Attija, a síugrásban olimpiai ezüst- és bronzérmes, világbajnok Adam Malysz, valamint a korábbi Forma–1-es pilóta, Alex Caffi vág neki a több mint 8000 kilométeres távnak.

Al-Attiját ráadásul az autósok egyik favoritjának tartják. A 2011-ben első, egy évvel korábban második helyen célba érő katari pilóta saját csapattal, s egy speciális, az ízlése alapján megépített VW Buggyval érkezett Peruba, hogy elfeledtesse a tavalyi hummeres kudarcot, amikor is technikai hiba miatt kiesett.

Amennyiben most sikerrel jár, túlszárnyalhatja Luc Alphandot, aki vb harmadik helyezett és Vk-győztes alpesi síelőből vált pilótává, s egy Dakar-győzelemmel, továbbá két második hellyel dicsekedhet, s csak egy súlyos baleset akadályozhatta meg abban, hogy tovább folytassa a versenyzést.

A lengyel Malysz sem számít újoncnak a mezőnyben, hiszen tavaly már nekigyürkőzött a távnak, s a 37. helyen ért célba. Most viszont ennél sokkal merészebb tervei vannak. – A második Dakaromon már az első húszba kerülés a célom. Bízom a Toyotánkban, ami csúcskategóriás autó – mondta Malysz.

A legnagyobb kihívás azonban a 1986 és 1991 között 75 Forma–1-es futamon résztvevő Alessandro Caffira vár, hiszen egy kamion volánjához ül.  – A vágyam, hogy célba érjünk – mondta a 48 éves olasz. – S mivel olyan rutinos segítőm van, mint a már tizenöt Dakart maga mögött tudó Antonio Cabini, nincs okom izgulni.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!