Egy ügyfele citálná a bíróság elé, mondván, ingatanvásárlás céljából adott neki több tízmillió forintot, ám Ruttner nem vásárolt és a pénzt sem adta vissza. A feljelentés tényét megerősítette a Budapesti Nyomozó Ügyészség. Az ügyvédet is megkerestük, nyilatkozatot ígért, de később már elérhetetlennek bizonyult.
Lapunk megbízható forrásból megtudta, hogy a Budapesti Nyomozó Ügyészség azok után kezdett nyomozást ügyvédi visszaélés gyanújával ismeretlen tettes ellen, hogy egy férfi feljelentést tett.
Azt állította: Ruttner György ügyfeleként letétbe helyezett nála ingatlanvásárlás céljából több tíz-, egyes hírek szerint kereken harmincmillió forintot, erről szerződés is készült, de Ruttner nem vásárolta meg az ingatlant, és nem is adta vissza a pénzt.
– Ügyvédi visszaélés bűntette és más bűncselekmények miatt nyomozás folyik a Budapesti Nyomozó Ügyészségen ismeretlen tettes ellen – nyilatkozta lapunknak Bagoly Bettina, a Fővárosi Főügyészség szóvivője.
Hozzátette, a nyomozást 2012. december 15-én indította a Budapesti VI. kerületi rendőrkapitányság. Ezt követően az ügyet illetékességből áttették a Budapesti Nyomozó Ügyészségre. Már több tanút kihallgattak az ügyészek. Ruttner Györgyöt eddig nem idézték be. Gyanúsítotti kihallgatásra sem került még sor.
Emlékezetes, december első napjaiban maga a sztárok – Kovács Lázár, Stohl András, Damu Roland – ügyvédjeként ismert Ruttner György állt azzal a nyilvánosság elé, hogy 500 millió forintot fizetett ki hitelezőinek, miközben korábban csak 172 millió forint kölcsönt kapott.
Mint mondta, korábbi védenceitől vett fel havi 10 százalékos kamatra uzsorakölcsönt, hogy fizetni tudja birtoka részleteit. Ruttner ekkor arról is nyilatkozott, hogy feljelentést tesz az őt szorongató uzsorások ellen.
A Budapesti Ügyvédi Kamarától kért fegyelmi vizsgálatot önmaga ellen, hogy döntsék el, összeegyeztethető-e munkájával, hogy kényszerűségből uzsorakölcsönt vett fel. A kamaránál teljes titoktartás mellett folyó vizsgálat még nem zárult le.
Az ügyvédi visszaélés ügyében – értesüléseink szerint – az egyik, Ruttner által uzsorásnak jellemzett ember tett feljelentést. A férfi állítja, hogy nem uzsorakölcsönt és még csak nem is kölcsönt adott az ügyvédnek, hanem szabályosan letétbe helyezte a pénzét, amivel az ügyvéd nem számolt el.
Úgy tudjuk, hogy ebben a vizsgálatban és a Budapesti Nyomozó Ügyészségen folyó eljárásban is alapkérdés annak eldöntése, hogy bűncselekményt követett-e el Ruttner György, amikor állítása szerint – az uzsorások nyomására – színlelt letéti szerződést írt egy olyan összegről, amelyet magánemberként kölcsön kapott. Ruttner Györgyöt is megkerestük az ügyben, aki elôbb fél óra türelmet kért a válaszadásra, majd elérhetetlenné vált telefonon.
Akit elítélnek, tovább nem lehet védő
– Az ügyvédi kamarát csak akkor értesíti a hatóság arról, hogy egy ügyvéd ténykedésével kapcsolatban nyomozás indult, ha bűncselekménnyel gyanúsítják – mondta Réti László, a Budapesti Ügyvédi Kamara elnöke. Arról, milyen stádiumban van a Ruttner György uzsorakölcsönei kapcsán indult fegyelmi vizsgálat – annak titkossága miatt – nem nyilatkozik. Általánosságban elmondta: ha egy ügyvédet jogerősen elítélnek egy büntetőügyben, tovább nem praktizálhat ügyvédként.