Fordulat: Paolo Pierre vallomása alapján a rendőrség emberrablás miatt újra nyomoz a francia Ophélie Bretnacher ügyében, aki még 2008 végén tűnt el titokzatos körülmények között a Lánchídnál.
Továbbra sem lehet nyugta sírjában Ophélie Bretnachernak. A 22 éves diáklány az Erasmus program keretében érkezett Magyarországra; utoljára 2008. december 4-én éjjel egy belvárosi szórakozóhelyen látták, ahonnan hazaindult. Kézitáskáját, benne személyazonossági irataival és mobiltelefonjával, a Lánchídon találták meg eltűnése éjszakáján olasz ismerősei. A lány holtteste február 12-én a csepeli szabad kikötő egyik zárt öblében került elő.
Az ügyből bűnügyi és diplomáciai bonyodalom lett. Éppen ezért a Legfőbb Ügyészség kötelezte a rendőrséget, hogy ne közigazgatási eljárás keretében vizsgálja az ügyet. Lapunk úgy tudja, hirtelen találomra döntötték el, hogy emberrablásban vagy gyilkosságban induljon a nyomozás.
– A kettő között annyi a különbség, hogy emberölésnél az életellenesek kapták volna az ügyet, emberrablásnál pedig a szervezett bűnözés elleni osztály. Az utóbbira esett a választás – közölte az ügyet jól ismerő forrásunk.
A rendőrség éveken át hitte, hogy Ophélie nem bűncselekmény áldozata lett. – A magyar kriminalisztikában olyan alapossággal talán még senkit nem vettek igazságügyi orvos szakértői vizsgálat alá, mint a francia lányt. – folytatta forrásunk. Párizsban szintén elvégezték a boncolást, ott viszont arra jutottak, hogy Ophélie fél nappal később került a Dunába, tehát valahol valakik fogva tartották és máshol, más körülmények között került a Dunába.
– Ráadásul a testén vérömlenyt is találtak, ami egyértelműen erőszakot feltételez. Korábban a Bors is írt arról, hogy Ophélie holtteste emberi segítség nélkül nem kerülhetett a csepeli szabad kikötôbe.
A francia és a magyar rendőrök 2011 novembere óta egyaránt az olasz exbarát, Paolo Pierre vallomására vártak. A fiú az Ophélie eltűnése utáni napon elhagyta az országot. Hosszú időn át nem találták az olasz hatóságok, évekig körözték. A jogsegély keretében történt megkeresésre végre megérkezett a válasz. A vallomás kiértékelése után a nyomozás folytatásáról döntöttek.
– További tanúk kihallgatása vált indokolttá, a nyomozó hatóság többek között jelenleg ezeket teljesíti – tudtuk meg Bagoly Bettinától, a Fővárosi Főügyészség szóvivőjétől. – A nyomozás határideje 2013. május 9. napja, amely a még szükséges nyomozási cselekmények függvényében meghosszabbítható.