Schumi veri Vettelt népszerűségben

J. K.

Létrehozva: 2013.11.25.

Lezárta élete F1-es korszakát, ugyanakkor egy Red Bull-autóba szívesen beülne. Jövőre DTM-pilótaként tér vissza hazánkba, s azt mondja, Schumi népszerűsége megismételhetetlen. Timo Glockot faggattuk.

Tavaly még a Forma–1-ben versenyzett a Marussiánál, de több nagy csapatban is megfordult, míg az idén a Német Túraautó-bajnokságban indul. Nem hiányzik a csúcskategória?

Azt az időszakot már lezártam az életemben, ráadásul ez a sorozat is roppant izgalmas – mondta a Borsnak Timo Glock. – Szép sikereket értem el az F1-ben, de az idénynyitó ausztrál futamon például elaludtam a verseny közben. Nem azért, mert annyira unalmas volt, de az időeltolódás miatt éjjel közvetítették.

Ha már unalom: meglehetősen egyoldalú volt ez az idény, Sebastian Vettel egyeduralkodó volt a pályán.

Ez aligha Sebastian hibája. Egész egyszerűen tökéletes összhangban van a versenyző és a csapat. Nincs mese, 2013 Vettel éve volt a Forma–1-ben.

És önnek a ki a kedvenc pilótája?

Természetesen Michael Schumacher, de az idén mindenkit vert Vettel, így rá szavaznék.

Néhány évvel ezelőtt még mindenki Schumacher akart lenni Németországban. Vettel példája is ragadós?

Természetesen, de az autósport már soha nem lesz olyan népszerű, mint Schumi legnagyobb sikereinek idején. Amikor Boris Becker a csúcson volt, akkor a német gyerekek az ő nyomába akartak lépni.

Melyik a kedvenc F1-es csapata?

A hagyományok és az utánozhatatlan szurkolótábora miatt a Ferrari, de 2013-ban Sebastian Vettel miatt a Red Bullt részesítem előnyben. Ha valamilyen csoda folytán választhatnék magamnak csapatot, akkor én is a Red Bullhoz szerződnék.

Köztudottan nagy Dortmund-szurkoló: mit szól a csapata szombati vereségéhez?

Azért nem vagyok véres szájú Borussia-rajongó, csak néha nézem meg a meccseiket, még azt is csak másnap tudtam meg, hogy a Bayern 3-0-ra győzött.

Jövőre újra versenyzőként tér vissza Budapestre, a DTM, a Német Túraautó-bajnokság egyik futamát rendezik nálunk. Milyen lesz visszatérni?

Nagyon jó, hiszen 2008-ban a Toyotával második helyezést értem el, így kellemes emlékeket őrzök erről a pályáról, örülök, hogy újra Mogyoródon versenyezhetek.