Órákon át faggatták a zsaruk Bacsa Istvánt, azaz Kicsi bácsit abban a szemérem elleni erőszak miatt indult eljárásban, amelyet az egykori úszó, Szepesi Niki könyve robbantott ki.
Július elején a Bors elsőként számolt be arról, hogy a rendőrség szemérem elleni erőszak miatt indított eljárást abban az ügyben, amelyet a volt válogatott úszó, Szepesi Nikolett könyve alapján, az úszószövetség „jelzésére” indíthatott a nyomozóhatóság.
A botránykötetben ugyanis az úszónő arról is írt: tizenkét éves korában a Bp. Spartacus egyik stábtagja szexuálisan zaklatta őt. A személyleírása alapján a klub egykori masszőre, Bacsa István, vagy ahogyan mindenki ismeri, Kicsi bácsi ismert magára. Tegnap reggelre meg is kapta az idézést a Teve utcai rendőrpalotába.
– Két órán keresztül faggattak egészen onnan, hogyan és mikor kezdtem el a szakmát. Most végre elmondhattam az én verziómat is – mondta a Borsnak Kicsi bácsi. – Ami azonban megdöbbentett, Szepesin és az unokahúgomon, Edinán kívül még egy meg nem nevezett, ismeretlen nő vallott ellenem a nyomozás során.
Ő szintén azt mondta, hogy csókolgattam a mellét, meg szopkodtam. Mindenesetre furcsa, hogy a rokonom, Edina a korábbiakkal ellentétben a rendőröknek már azt mondta: amikor ez történt, kétrészes fürdőruhában volt, nem pedig fehérneműben. Mindegy is. Nem értem, miért csinálták ezt az egész cirkuszt?! Hatvankét év munkáját így teszik tönkre – panaszkodott Kicsi bácsi, aki a kihallgatás során kizárólag szeretett feleségéért aggódott.
– Nem hagyhatom egyedül otthon, súlyos beteg. Most is más figyel rá. Számomra már csak ő a fontos ebben az életben – mondta Bacsa.
– Ügyfelemet tanúként hallgatta ki a nyomozó hatóság, így én, mint jogi képviselője nem lehettem jelen – mondta a Borsnak dr. Horváth B. Gábor ügyvéd. – Ügyfelem továbbra is állítja, nem követett el bűncselekményt – tette hozzá.
Hiába azonban a terhelő vallomások, a rendőrség feltehetően lezárja majd Kicsi bácsi „szexügyét”. Ugyanis, mint ahogyan arról lapunk korábban beszámolt, ha meg is történtek a lányok által elmondott esetek, már senki nem büntethető értük.
– A szemérem elleni bűncselekményért alapesetben kettőtől nyolc évig terjedő börtönbüntetés szabható ki, az elévülés ennek felső határa, azaz nyolc év. Minősített esetben öttől tíz évig terjedő büntetés járhat érte, amennyiben a sértett nem töltötte be a tizenkettedik évét. Mindkét esetben elévült már az cselekmény, azaz büntetésre nem lehet számítani – mondta a Borsnak dr. Bacsek György ügyvéd.