Mivel közeleg a karácsony a magyar celebek rápörögtek arra, hogy életükről szóló könyvekkel tegyék teljesebbé a szeretet ünnepét. A sorba most Majka is beállt, aki 34 évesen úgy érezte, el kell mondania élettörténetet. Azért, mert mint azt könyv borítója is mondja: „tetszik, nem teszik” Majka.
Abba kár is bemenni, hogy Majka élete tetszik-e avagy sem. Biztosan sok fiatal férfi és fiú van szerte az országban, akik számára idol az ózdi hős, aki valóban a semmiből a magasba kapaszkodott fel. Majoros Péter túl van a krisztusi koron, betöltötte a 34-et, sikeresnek mondható, van élettársa és gyereke is, mindez pedig a magyar celeb szcénában könyvért kiált. Mi pedig elolvastuk.
Szerencsére már azelőtt, hogy elkezdtük volna az életrajzi könyvet, Majkától kaptunk egy kis útmutatót hozzá. Megtudtuk tőle, hogy azért kellett most kiadni a könyvet, hogy ne kelljen később, hosszabb művet készíteni.
- Azért tartottam fontosnak, hogy megjelenjen a könyv, mert most jött el az ideje, ha sokat várnék, akkor már 1200 oldalas könyvet kéne írni. Most viszont minden összeállt ahhoz, hogy ebből legyen egy sikeres projekt. Jókor, jó helyen, decemberben, ünnepek előtt, minden adott arra, hogy ez egy sikeres sztori legyen – mondta a könyv dedikálásán Majka.
A 285 oldalas alkotás valóban a művész egész életét lefedi, mindent megtudhatunk belőle, ami akartunk, meg amit nem, azt is. Megjelenik benne Ózd és Észak-Magyarország sivársága a kommunizmus utolsó évtizedében. Nem maradnak el a bulik, drogok, álmok, drámák, csajozások. Majd jön az antihős felemelkedésé, Pest, a ValóVilág, a híres barátnők, kártya és a még több alkohol.
Olvasás közben óhatatlanul felmerül az emberben, hogy Majka a könyvben egy elég komoly világrekord felállítását is abszolválta. Nem láttunk még soha olyan írást, amiben ennyi lett volna az egy oldalra jutó felkiáltójelek száma. Egy átlagos oldalon, simán elfér 4-6 felkiáltójel mondatok végén. Talán ezzel jelzi a szerző, hogy Majka még írásban is harsány és szókimondó. Nem mintha ezt ne hittük volna el róla amúgy is.
Majoros Péter valóban nem kertel. Elmondja a véleményét Dopemanról, az RTL-ről a TV2-ről, Danubiusról. Sőt, gyengeségeit se titkolja el. A szívbetegsége is nagy szerepet kap, egy egész fejezetet. Még a bírósági tárgyalásáról is nyíltan beszél, korábban ugyanis csalási ügybe keveredett. Meg az is kiderül, hogy Tasnádi Péter személyesen elment a cellájából az ő tárgyalására, hogy tanúskodjon.
Az életrajzi könyvekben az író, narrátor gyakran esik bele abba hibába, hogy az olvasó úgy érezi, túl sok önajnározás kerül bele. Ezzel alapvetően nincsen baj, hiszen ha valaki tényleges elért valamit az életben arra, miért ne lenne büszke. A Majka könyv ezt még azzal is megfejeli, hogy a fejezetek végén mindig van egy „másik” megszólaló, Dopeman, Dundika, Majka orvosa vagy esetleg Curtis, aki alátámasztja a korábban elhangzottakat, ez így pedig néha már sok.
Majka könyve nem összehasonlítható más életrajzi könyvekkel, mert nem akar nagy tanulságokat levonni a főszereplő életéből, nem megy bele olyan részletességgel a szerző lelkének bugyraiba, hogy abból következtetéseket, követendő vagy elvetendő példát lehessen levonni. Mint az nekünk a dedikáláson, - ahol egyébként hosszú tömött sorokban vártak a rajongók Majka aláírására – elmondta, nem volt semmilyen népnevelő célja a könyvének.
- Nincs üzenete a könyvnek. Sokak szerint Magyarországon könyvet írni, kiadni, az a felső értelmiség kiváltsága. De ez nem igaz. Nyugodtan lehet szar könyvet is írni, ha valaki azt akarja kiadni és valaki pedig ebben lát üzleti fantáziát, akkor adja ki. Nem hiszem, hogy haragudni kéne azokra, akik könyvet adnak ki. Nem jó, ne vegyék meg – mondta a tőle megszokott stílusban Majoros.
A könyv végére az ember tényleg rájön, „tetszik, nem tetszik”, ez van. Majka nem akar ennél többet eljuttatni a közönséghez és nem is teszi.