Celeb

Felháborító: élve temetik Bajor Imrét

F. Zs.

Létrehozva: 2014.05.08.

Másodszor keltik Bajor Imre halálhírét. Egy olyan internetes oldal temeti a színészt, amelyen már több makkegészséges sztár haláláról írtak pusztán „viccből”. A felesége részvétnyilvánításokat kap…

Milyen ember lehet, aki puszta üzleti érdekből egy nyilvánvalóan hamis hírt tesz közzé a Facebookon, ráadásul valakinek haláláról? Márpedig ezt teszi egy úgynevezett „like-vadász” oldal, a röhögsz.com tulajdonosa. Friss bejegyzése szerint Bajor Imre meghalt, ami természetesen nem igaz. Mindössze azért került ki a közösségi oldalra, hogy minél több látogatót vonzzon a röhögsz.com nevű oldalra.

A módszer nem csak azért taszító, mert megtévesztésre épül, hanem azért is, mert egy nagybeteg emberről van szó. Ám hiába a család, a barátok és a rajongók felháborodása, a hatóságok szinte semmit sem tehetnek a rémhír terjesztője ellen.

– Imrét és családját rendkívüli módon megviselte az eset, főleg azok után, hogy Ildikó asszony, a színész felesége részvétnyilvánító üzeneteket kapott – mondta el a beteg művész egyik ismerőse.

 

– Ezeknek az oldalaknak az üzemeltetői pontosan tudják, mit tesznek, és sajnos egy percig sem érzik rosszul magukat a bőrükben – magyarázta lapunknak Lévai Richárd közösségimarketing-specialista. – A vállalkozásuk lényege, hogy minél rövidebb idő alatt óriási forgalmat generáljanak a honlapjukon. Ehhez pedig olyan hírt kell megosztaniuk a közönséggel, amelyre biztosan sokan kíváncsiak. Ilyenek a népszerű emberek botrányai, a súlyos balesetek, amelyekhez fotókat is ígérnek, erotikus tartalommal kecsegtető videók és sajnos – akármennyire is morbid – a hírességek halálhíre. 

A szakember szerint az ilyen oldalakat üzemeltető lelkiismeretlen üzletemberek szinte mindig megússzák büntetés nélkül.

– Mire elindulna a vizsgálat ellenük, már rég eltüntették a nyomokat, amelyek elvezethetnének hozzájuk. Általában külföldi szerverekről jelentkeznek be, hamis adatokat adnak meg magukról, ezért időigényes nyomozással lehetne csak eljutni hozzájuk – mondja Lévai, majd folytatja: – Egyetlen jó hírem van a dologgal kapcsolatban: az utóbbi időben egyre több Facebook-felhasználó kezeli fenntartásokkal az ilyen híreket, és utánanéz, hogy valóban igaz-e. Ha pedig meglátja egy ismerőse oldalán, felhívja a figyelmét arra, hogy akaratlanul ő is egy álhírt osztott meg az ismerőseivel. Csak így lehet az ilyen minősíthetetlen csalókkal szemben felvenni a kesztyűt.

Megkerestük Bajor Imre feleségét, Ildikó asszonyt is az ügy­ben, de nem kívánt nyilatkozni.

Sok sztárt „megöltek” már az interneten

Nem Bajor Imre az egyetlen, akinek a halálhírét keltették. Csak az elmúlt egy évben olvashattunk L. L. Junior, Fekete Pákó, Celine Dion, Adam Sandler, Jennifer Lopez, sőt még a kómában fekvő Michael Schumacher állítólagos haláláról is. Szerencsére egyetlen esetben sem volt igaz a hír. 
 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek