A Bükkben fekvő település lakói medvével még nem, de a lábnyomával már találkoztak. Van, aki le is fényképezte, ebből derült ki: valóban barnamedve járt a falu melletti erdőben.
Barnosné Orosz Magdolna azt hitte, viccel a fia, amikor kedden azzal toppant be a lakásba: medve jár a környéken.
– Nagyon izgatott volt a gyerek. Azt mondta, medvenyomot láttak az úton. Annyira megijedtek, hogy haza is jöttek – mesélte az asszony a Borsnak bárnai háza kapujában állva, majd fia vette át a szót.
– Öten mentünk át az erdőn. Munkába igyekeztünk, amikor az úton megpillantottuk a szokatlan nyomokat. Eső után az út nedves volt, jól látszottak. Egyből láttuk: ez nem szarvasé. Kisebb nyomokat is láttunk, a bocsa igyekezhetett mellette. Nem mertünk tovább menni. A barátom, Kozma Péter mindenesetre a mobiljával lefényképezte, nehogy bolondnak higgyenek minket, ha elmeséljük – emlékezett Zoltán.
Helyi fiatalok lefotózták a különös nyomot
– Otthon felmentünk a netre és azt kerestük, milyen állat nyoma hasonlít ehhez. Nos, a barnamedvéével kísérteties a hasonlóság. Állítólag 1938-ban láttak errefelé medvét. Mostantól, ha kimegyünk az erdőbe gombászni, viszünk fegyert. Fő a biztonság! – mosolygott Péter.
Bárna polgármestere, Tóth Károlyné is nyugtalan az eset óta.
– Figyelmeztettük az embereket, legyenek óvatosak. Az óvodások gyakran kijárnak az erdőbe, sokan gombásznak is. Ők és a fakitermelők vannak a legnagyobb veszélyben. A szakemberek azt tanácsolják, hogy csapjunk nagy zajt, akkor a medve megijed. Így fogunk tenni, ha találkozunk vele – mondta a polgármester.