Telefon-, fax- és internetcsatlakozót fedezett fel Adolf Hitler egykori íróasztalán a Bild. De hogyan és miért került oda? – teszi fel a kérdést a legnagyobb német bulvárlap.
Az íróasztal, amin egykor a véres kezű náci diktátor dolgozott, 79 centi magas, két méter hosszú, egy méter széles, négy zárható fiókja van, és 1937-ben készült. A Bild újságírója annak a Berlinben lévő szövetségi hivatalnak a raktárában talált rá, amelynek egyik fő feladata, hogy a nemzetiszocialista idők vagyoni károsultjainak igényeivel foglalkozzon.
Az asztalnál nyolc éven át hozott törvényeket és rendeleteket Hitler a berchtesgadeni kihelyezett birodalmi kancellárián. Itt szőtte háborús és a zsidóság megsemmisítésére vonatkozó borzalmas terveit, miközben alatta német juhászkutyája, Blondi feküdt. Ami meglepő a bútordarabon: a bal oldalán egy csatlakozódoboz látható digitális telefon-, fax- és internetvonal számára. Ami természetesen nem létezett a Harmadik Birodalom idején.
A megoldást egy kis (ma már nem érvényes) leltári cetli adja, ami a jobb fiókra van kötözve. Eszerint a tárgy az Egyesült Államok tulajdonát képezi, és a potsdami megállapodás hatálya alá esik. A háború után ugyanis az amerikai hadsereg használta főhadiszállásként a berchtesgadeni sasfészket, ami aztán 1957-től 1996-ig amerikai katonák szanatóriumaként szolgált. A főigazgatónak, Norman Marcusnak gondja volt rá, hogy az asztal az eredeti helyén maradjon, de ahogy igény lett rá, kapott egy modern adatátviteli csatlakozót.
Később aztán átadták az íróasztalt az amerikaiak a német hatóságoknak. 2006 óta van az említett szervnél (BADV), ma már a német állam tulajdona.