Aktuális

Elképesztő: átjárót találtak egy másik univerzumba

Hu-Zo, H. Z.

Létrehozva: 2014.06.04.

A tejútrendszerben található féregjárat vagy egy másik galaxissal, vagy egy teljesen más univerzummal köt össze bennünket. A szenzációs felfedezést kínai tudósok tették.

felfedezés Galaxisunk kö­zéppontjában nem fekete, hanem féreglyuk található, ami egy páratlanul érdekes világba vezethet – állítják kínai tudósok. A sanghaji Fudan Egyetem két kutatója, Zilong Li és Cosimo Bambi úgy véli, hogy a Tejút centrumában található féregjárat vagy egy másik galaxissal, vagy egy másik univerzummal köt össze. – Ez egyelőre elméleti lehetőség – szögezte le a Borsnak dr. Csizmadia Szilárd, a Vega Csillagászati Egyesület elnöke.

A szakember, aki a német űrkutatási központ munkatársa is, úgy véli: kiderülhet, hogy nem csak három dimenzióból áll a tér, és nem csak egy időből. Ez megoldhatná a tudományos-fantasztikus irodalomban népszerű időutazást és a fénysebességnél is gyorsabb közlekedést, lehetővé tenné más galaxisok felkutatását.

Új Földet fedeztek fel

A Föld tömegénél tizenhétszer nagyobb, de a Földhöz nagyon hasonló bolygót fedeztek fel a Sárkány csillagképben. A tudósok az amerikai asztronómiai társaság közgyűlésén számoltak be a megaföldnek elnevezett égitestről, amely szilárd felszínű bolygó.

– Nagyon meglepett minket, amit találtunk – mondta Xavier Dumusque, a Harvard Csillagászati Asztrofizikai Központ vezetője. Kollégája, Dimitar Szasszelov a Föld-típusú bolygók Godzillájának nevezte a Kepler űrteleszkóp segítségével felfedezett égitestet.

Dr. Csizmadia Szilárdtól megtudtuk: a bolygó mintegy 560 fényév távolságra van tőlünk, mérete nagyjából kétszer akkora, mint a Földé és a felszíni hőmérséklete 212 Celsius-fok.

Célegyenesben a Puli

A húszmillió dollár fődíjra hajtanak a magyarok a Lunar XPRIZE versenyben, amit az nyer, aki először juttat a Holdra ember nélküli holdjárót, megtesz vele ötszáz métert és körpanorámás fotót küld a Földre. A versenyben lévő tizennyolc csapat idén nálunk találkozik.

– Egy amerikai csapattal összeállva jövő év végén indulunk a Holdra. A leszállóhelyet már kinéztük. Ők szállítanak minket, de a Pulin lesz a kamera és a sugárzásmérő. Ha valaki beelőz, a tervet akkor is végigvisszük. Bízunk abban, hogy az eredményünkkel beszállhatunk a nemzetközi űrkutatásba – mondta Pacher Tibor, a Puli Space csapat vezetője.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek