Celeb

Baktérium végzett a Dumaszínház humoristájával

Hunyadi Áron

Létrehozva: 2014.06.23.

Hogyan halhat meg valaki tragikus hirtelenséggel egy bakteriális fertőzés következtében? Ezt kérdezik sokan Szöllősy-Csák Gergely halála kapcsán. A Bors utánajárt, mi is történhetett a mindössze 36 éves humoristával.

Sokkolóak voltak a pénteken elhunyt Szöllősy-Csák Gergely haláláról szóló közlemények. A család, a barátok, a munkatársak és a rajongók is megdöbbenéssel fogadták a hírt. A Dumaszínház facebookos oldalán – mint azt a Bors tegnap megírta – szombaton közölte: „tragikus hirtelenséggel” távozott egyik sztárjuk. Az interneten rögtön találgatások láttak napvilágot arról, mi is történhetett.

Mivel Gergely szeretett motorozni, és éppen péntek este szenvedett halálos balesetet egy kétkerekűvel közlekedő Dabas környékén, az első szá­mú teória szerint a fiatal humorista volt az áldozat. Szintén elterjedt, hogy talán öngyilkos lett. A Bors információi szerint azonban más áll a háttérben: Gergely végzetét egy bakteriális fertőzés okozta.

– Egy hónapja került kórházba, lázas volt. Az orvosok szerint egy olyan baktérium terjedt el a szervezetében, ami egészséges emberekben is megtalálható – mondta lapunknak Gergely egyik közeli hozzátartozója, aki azt is elárulta: képtelenek feldolgozni a tragédiát azok, akik szerették a fiatal művészt. Értesüléseink szerint a humorista családja nem kívánja vizsgáltatni a kórház esetleges felelősségét a haláleset miatt.

Gergely nagyon sokoldalú személyiség volt: amellett, hogy stand up komikusként a Heti Hetesben, a Showder Klubban és a Dumaszínházban is fellépett, szövegíróként, rendezőként, újságíróként tevékenykedett. Az eredetileg teológia szakon végzett polihisztor fél esztendeje a közté-vé hírműsorainak szerkesztője volt. Munkatársai szerint nagyon feldobta az új feladat, élvezettel dolgozott.

A megemlékezések szerint évtizedekre előre tervezett. Ennek vetett most véget a rejtélyes kór.

Szövődmény alakulhatott ki

Dr. Bense Tamás szerint igen ritka, de fiatal szervezetnél is előfordulhat olyan lefolyású bakteriális fertőzés, ami halállal végződik. – Léteznek olyan rezisztens baktériumok, amik ellenállnak az antibiotikumnak is. Lehetséges, hogy valamilyen – eddig ki nem derült – alapbetegsége volt, ennek szövődménye is lehetett a tragédia. A fertőzés következtében kialakulhattak olyan szövődmények, amik létfontosságú szerveket – szív, tüdő, máj, vese – érinthettek.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek