Sport

Mindenki a megalázó 7:1-ről beszél

Munkatársunktól

Létrehozva: 2014.07.09.

A német Miroslav Klose betalált a házigazdák elleni elődöntőben a brazíliai világbajnokságon, ezzel megszerezte 16. gólját a vébéken, így pedig megelőzte a brazil Ronaldót a góllövő örökranglista élén.

A német válogatott kiütéses, 7-1-s győzelmet aratott a házigazda brazil csapat felett a labdarúgó-világbajnokság keddi elődöntőjében, ezzel elsőként került a vasárnapi fináléba. Ez a hatgólos különbség rekord a jelenlegi tornán, de az elődöntőket tekintve a vb-k történetében is. Az ötszörös vb-győztes brazilok számára pedig negatív rekordbeállítás a hatgólos vereség.

Az európai együttes a 11. percben szerzett vezetést Thomas Müller góljával, majd a 23. és a 29. perc között négyszer is eredményes volt, ezzel eldöntve az összecsapást és sokkolva a hazai közönséget. A második találatot Miroslav Klose rúgta, aki 16. vb-góljával megelőzte a brazil Ronaldót a góllövő örökranglista élén. Rajta kívül még Toni Kroos kétszer és Sami Khedira talált a kapuba. Andre Schürrle duplázott a második félidőben, a hazai becsületgólt pedig Oscar szerezte a 90. percben.

Németország 1954, 1974 és 1990 után negyedszer lehet világbajnok, amennyiben a vasárnapi, riói fináléban nyer a mai (szerdai) argentin-holland párharc győztese ellen.

Németország-Brazília 7-1 (5-0)

Elődöntő, Belo Horizonte, Mineirao Stadion, 57 000 néző, v.: Marco Rodriguez (mexikói)

Gólszerzők: Müller (11.), Klose (23.), Kroos (25., 26.), Khedira (29.), Schürrle (69., 79.), illetve Oscar (90.)
Sárga lap: Dante (68.)

Németország: Manuel Neuer – Philipp Lahm, Jerome Boateng, Mats Hummels (Per Mertesacker, a szünetben), Benedikt Höwedes – Sami Khedira (Julian Draxler, 76.), Bastian Schweinsteiger – Thomas Müller, Toni Kroos, Mesut Özil – Miroslav Klose (Andre Schürrle, 58.)

Brazília: Julio Cesar – Maicon, David Luiz, Dante, Marcelo – Luiz Gustavo, Fernandinho (Paulinho, a szünetben) – Hulk (Ramires, a szünetben), Oscar, Bernard – Fred (Willian, 69.)

I. félidő:
11. perc: Kroos jobb oldali szögletét követően a brazil védők teljesen üresen hagyták Müllert, aki 6 méterről jobb belsővel a kapu közepébe passzolt (1-0).
23. perc: Özil jobb oldali beadása után Kroos, Müller, Klose volt a labda útja, utóbbi közeli kapura lövését Julio Cesar még bravúrral védte, de Klose 7 méterről ismételhetett, a labda pedig ezúttal már utat talált a bal alsó sarokba (2-0).
25. perc: Lahm jobb oldali beadása után Müller nem találta el a labdát, azonban Kroos 16 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (3-0).
26. perc: Fernandinho kényelmesen vette át a labdát a brazil térfél közepén, hátulról Kroos lelopta a labdát a lábáról, majd összejátszott Khedirával, végül 10 méterről a jobb alsó sarokba helyezett (4-0).
29. perc: Hummels passzolt Khedirához, aki két csel után összejátszott Özillel, a visszakapott labdát pedig 15 méterről a jobb alsó sarokba lőtte (5-0).

II. félidő:
69. perc: Khedira passzolt a 16-os jobb oldalán álló Lahmhoz, aki középre gurított és a jó ütemben érkező Schürrle az ötös vonaláról a bal sarokba gurított (6-0).
79. perc: Müller nagy sprinttel utolérte a labdát a bal oldalon, majd középre adására Schürrle érkezett, aki az ötös bal sarkáról a rövid felső sarokba lőtt (7-0).
90. perc: Oscar a 16-oson befelé futva kicselezte Boatenget, és jobbal a kapu közepébe emelt a kifutó Neuer felett (7-1).

Góllövőlista

6 gólos: J. Rodríguez (kolumbiai)

5 gólos: Müller (német)

4 gólos: Neymar (brazil), Messi (argentin)

3 gólos: Benzema (francia), Robben (holland), Schürrle (német), Shaqiri (svájci), E. Valencia (ecuadori), van Persie (holland)

2 gólos: A. Ayew (ghánai), Bony (elefántcsontparti), Cahill (ausztrál), David Luiz (brazil), Dempsey (amerikai), Depay (holland), Dzsabu (algériai), Gervinho (elefántcsontparti), Gyan (ghánai), Hummels (német), Klose (német), Kroos (német), Mandzukic (horvát), Martínez (kolumbiai), Musa (nigériai), Oscar (brazil), Perisic (horvát), Ruiz (Costa Rica-i), A. Sánchez (chilei), Suárez (uruguayi), Szlimani (algériai)

1 gólos: Armero (kolumbiai), Aránguiz (chilei), Balotelli (olasz), Beausejour (chilei), Brahimi (algériai), Brooks (amerikai), Campbell (Costa Rica-i), Cavani (uruguayi), Costly (hondurasi), Cuadrado (kolumbiai), De Bruyne (belga), De Vrij (holland), Di Maria (argentin), Dos Santos (mexikói), Duarte (Costa Rica-i), Dzemaili (svájci), Dzeko (bosnyák), Feguli (algériai), Fellaini (belga), Fer (holland), Fernandinho (brazil), Fred (brazil), Giroud (francia), Godin (uruguayi), Goohannedzshad (iráni), Götze (német), Green (amerikai), Guardado (mexikói), T. Gutiérrez (kolumbiai), Halis (algériai), Hernandez (mexikói), Higuaín (argentin), Honda (japán), Huntelaar (holland), Ibisevic (bosnyák), Jedinak (ausztrál), Jones (amerikai), Kerzsakov (orosz), Kokorin (orosz), Ku Dzsa Szol (dél-koreai), Li Kun Ho (dél-koreai), Lukaku (belga), Marchisio (olasz), Marquez (mexikói), Mata (spanyol), Matip (kameruni), Matuidi (francia), Mehmedi (svájci), Mertens (belga), Nani (portugál), Odemwingie (nigériai), Okazaki (japán), Olic (horvát), Origi (belga), Özil (német), Papasztatopulosz (görög), Peralta (mexikói), Pjanic (bosnyák), Pogba (francia), Rojo (argentin), Ronaldo (portugál), Rooney (angol), Seferovic (svájci), Sissoko (francia), Sneijder (holland), Sturridge (angol), Szamarasz (görög), Szamarisz (görög), Szon Hung Min (dél-koreai), Thiago Silva (brazil), Torres (spanyol), Urena (Costa Rica-i), Valdivia (chilei), Vargas (chilei), Valbuena (francia), Varela (portugál), Vertonghen (belga), Villa (spanyol), Vrsajevic (bosnyák), Xabi Alonso (spanyol), Xhaka (svájci)

öngól: Boye (ghánai, a portugálok ellen), Marcelo (brazil, a horvátok ellen), Kolasinac (bosnyák, az argentinok ellen), Valladares (hondurasi, a franciák ellen), Yobo (nigériai, a franciák ellen)

Ez is érdekelhet

origo.hu

Az aljas zenediktátor évekig kínozta, az élete tönkrement, borzalmas kínok közt halt meg - a csodálatos Cserháti Zsuzsa szenvedései

borsonline.hu

Kerényi Miklós Máté megtörte a csendet: ezért távozik valójában az Operettszínháztól

Szívszorító: II. Erzsébet királynő megtagadta Harry herceg utolsó kívánságát