Aktuális

Csecsemőgyilkossággal vádolták – álterhes volt

P. G. J.

Létrehozva: 2014.07.18.

Két orvos diagnózisa alapján hónapokon át tévesen kezelték terhesként a 36 éves Cs.-né Tündét egy alföldi kórházban. A nőt másfél hete súlyos alhasi görcsökkel mentők vitték be. Azzal gyanúsították – állítja –, hogy megölte a babáját.

– Tizenhat éves korom óta vágytam rá, hogy anya legyek – mondja Tünde. Kéri, nevét ne írjuk ki. Testalkata alapján most is várandósnak tűnik. A Jász-Nagykun-Szolnok megyei Cibakházán él szerény körülmények között élettársával.

– Megvettük a kiságyat, a ruhákat a picinek, azt is megbeszéltük, hogy az első hónapokban édesanyámnál fogunk lakni, mert a házunk még nincs kész. A családsegítő is ellenőrizte, megfelelő helyre kerül-e a baba – bocsátja előre Tünde, mielőtt belekezd kálváriája történetébe.

Október 25-én egy ultrahangvizsgálat után állapították meg először a kórházban, hogy terhes. Mutatja a vizsgálatról szóló kezelőlapot: élő 16–17 hetes magzatot látott az orvosnő a méhében, a magzatvizet átlagosnak írta le. December 11-én ugyanennek a kórháznak a nőgyógyászatán egy másik orvos 20 hetesnek látta a terhességet.

– Felvettem a kapcsolatot a védőnővel, aki rendszeresen ellenőrizte a hasam térfogatát. Az egyik ilyen mérésnél nagyon megijedtem, mert azt mondta, baj lehet a babával, kisebb a hasam, mint volt.

Tünde hetekig félt orvoshoz menni, nem akart azzal szembesülni, hogy esetleg elvetélt, vagy nem is terhes. Másfél hete magas lázzal, alhasi fájdalmakkal kórházba kellett szállítani. Ott ugyanaz a doktornő fogadta, aki először megállapította a terhességet.

– A mentők nevetve mondták, hogy hoztak egy 60 hetes kismamát. Mindenki azzal gyanúsított, hogy elsinkeltem, megöltem a babámat. Az orvosnő állandóan azt kérdezgette, hová tettem a gyereket, mert ő nem tévedhetett, amikor az ultrahanggal vizsgált – folytatja Tünde, akit ezután nőgyógyászhoz vittek. Ő megállapította, hogy az asszony életében nem szült, és a korábban kollégái által véleményezett terhesség minden valószínűség szerint diagnosztikus tévedés. Ekkor hirtelen készségesek lettek a nővel.

– Sírtam, reszkettem, magamon kívül voltam –  emlékszik Tünde. – Képtelen vagyok túllépni azon, ami történt. Az utcában mindenki azt kérdezi, hol a kisbabám. A babakelengyét a húgomnak adtam, aki terhes. Közben pszichiáterhez fordultam. Teljesen kikészültem. Tudom, hogy csomók vannak a hasamban, lehet, hogy soha nem lehet gyerekem. Azért kerestem ügyvédet, mert abban bízom, hogy ha kártérítést fizet a kórház, lesz pénzem kezelésekre, esetleg lombikbébi-programra.

 

6 milliós kártérítésről beszél az ügyvéd

– Hallottam már olyanról, hogy valakinek a jobb térde helyett a balt műtötték, de hogy több orvos is terhesnek diagnosztizál egy nőt, olyanról ötvenéves pályám alatt még nem – nyilatkozta Ábrahám László, Tünde ügyvédje. – Ez az ügy a diagnosztikus tévedés alapesete, ami megkérdőjelezi az orvosok elvárható gondosságát. Ezzel a magatartással kárt okoztak, hiszen Tündének pszichés károsodása lett emiatt. Ultrahangon volt, nőgyógyász látta, védőnővel tartotta a kapcsolatot. Egyértelmű számomra, hogy a kórházat kártérítési felelősség terheli, ami akár a 4–6 millió forintot is elérheti. Miután korrektül elismerték, hogy téves diagnózist állítottak fel, valószínűleg peren kívül meg tudunk majd egyezni.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek