Hiába ígérte meg Hoffmann Rózsa a kampányban, hogy a magyar iskolákban is tesztelni fogják a tanulást segítő Radosza-gyűrűt, az Emmi nem állja a volt államtitkár szavát. A választások lezajlottak, Hoffmann távozott, a megállapodásból semmi sem lett.
Tavasszal nagy port kavart, hogy Radosza Sándor találmánya, a különleges tanulógyűrűk külföldön óriási sikert arattak, Magyarországon azonban nem kellenek. Végül Hoffmann Rózsa közoktatási államtitkár a Bors jelenlétében ígérte meg, hogy néhány oktatási intézményben tesztelik, és erről az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) közleményt is kiadott.
– Az államtitkár azt ígérte, a minisztérium vásárol tőlem 750 gyűrűt, és ha jók a visszajelzések, segítenek az új, nagyobb teljesítményű fröccsöntő szerszám legyártatásában, illetve bevezetik az eszközt a közoktatásban – mondta tegnap a feltaláló a Borsnak. Nos, talán a kampánynak és a sajtó nyomásának is köszönhető ígéretből végül semmi sem lett.
– Mi legyártottuk a gyűrűket, majd a választások után, április végén felhívtak az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézettől, és azt kérték: vállaljam magamra a gyűrűk kiszállítási költségét. Igent mondtam, mire kiderült, hogy a gyártás költségeit is rám akarják terhelni.
Ez kétmillió forint – folytatja a feltaláló, akivel azt is közölték: az államtitkár ígérete nem jelent semmit, azt a miniszter nem szentesítette az aláírásával. Később azt üzenték: a tesztet átteszik őszre. – Most rákérdeztem, legyártassak-e megint 750 darabot, miután az előző mennyiséget megvették mások. Azt válaszolták: nem tudják.
Ladiszlav Petrezsil szlovákiai üzletember viszont vállalta, hogy hazájában a saját költségén elvégzi a tesztet. – Nagyon tisztelem a magyar kormányt, ez nem ellene irányul – nyilatkozta a Borsnak kiváló magyarsággal. – Nagyon jónak tartom az oktatógyűrűket, ezért segítek. Ha Szlovákiában sikeresek lesznek a tesztek, az az egész Európai Unióra, így Magyarországra is érvényes lesz.