Hiába építette évtizedeken át Vámház körúti vállalkozását és ültetett ezernyi diófát gyermekei kedvéért Klapka György. A szorgos munkával felépített birodalom nem kell az örökösöknek.
Klapka György egy életen át azért üzletelt, hogy megadhasson minden luxust a családjának. Nem sajnált időt, energiát, hogy gyarapítsa vagyonát, ötlettel, csellel, gáncs-csal, furfanggal növelte birodalmát, és még ősz fejjel is közmondásos munkabírással dolgozott vállalkozások sorát igazgatva. A szeme előtt ugyanis az lebegett, hogy egyszer mindent továbbad gyermekeinek, és a Klapka-dinasztia új generációi tovább gyarapítják mindazt, amit ő felépített.
Az Aranyember szerencsére kitűnő egészségnek örvend, mégis megírta már a végrendeletét, amelyben rendelkezett évtizedek alatt felhalmozott kétmilliárdos vagyonáról: mindent felesége és négy gyermeke között osztott el, mégsem elégedett. A 86 éves üzletember nagy szívfájdalma az, hogy a húsz év alatt felépített zálogházbizniszt, a német csődbiztosoktól felvásárolt árukészletet és a hatalmas dióültetvényt egyetlen utódja sem akarja átvenni és továbbvinni. Mindaz, amit élete munkájával felépített, széthullik, vagy idegenek tulajdona lesz, csak a dióst tudja biztonságban, ezt a feleségére íratta.
– Még nem találkoztam a zálogházam potenciális vásárlójával, de állítólag van pár érdeklődő. Mivel most diószüret van, ezért csak heti egyszer vagyok a Vámház körút 9.-ben. Eszembe sem jutna eladni, ha a családom beszállna az üzletbe. A diósba is csak látogatni járnak a gyerekek, de nem akarják örökölni. Pedig annak idején úgy gondoltam, hogy az ültetvény olyan befektetés lesz, amely hosszú távú megélhetést biztosít számukra. Azért ültettem, hogy a gyerekek örököljék, de sajnos sem az üzlet, sem a diós nem érdekli őket. Pedig az örökség része minden, még az a százhetven fa is, amit idén ősszel elültetek, és csak akkor fog teremni, amikor én már nem leszek – magyarázta keserűen az Aranyember, aki mindezek ellenére nem neheztel a gyerekeire.
– Mindegyiknek megvan a maga kis biznisze. A nagylányom professzor, tudós, nem fogja felcserélni a laboratóriumi munkáját egy szatócsbolttal. A nagyfiam egy német mobiltársaságnál vezető állásban dolgozik. Ő megkeresi a maga tízezer euróját, eszébe sem jutna, hogy itt kínlódjon három forint negyvenért. Miért cserélnék el a biztost a bizonytalanra!? Meg kell érteni őket. Ebben az országban soha nem lehet előre tervezni az üzleti életben, senki sem tudja, hogy holnap milyen törvény jön, milyen adókat vetnek ki, vagy mit vesznek el az ember tulajdonából. Ők normális körülmények között élnek a családjukkal Németországban, megvan az életre szóló, biztos egzisztenciájuk – tette hozzá beletörődve Klapka.
Kiterjedt vállalkozást örökölnek
Klapka György felesége, Kiss Mari és Mary Zsuzsitól született négy gyermeke egyenlő részben örökölnek a kétmilliárdos vagyonból, amely ingatlanokban, telkekben, dióültetvényben, antik tárgyakban, festményekben, aranyban, ezüstben és drágakövekben, ipari gépekben, valamint készpénzben fekszik.