Születése után amputálni kellett egy zámolyi kislány karját. Laura édesanyja szerint az ultrahang és laborvizsgálatok során az orvosoknak észlelniük kellett volna a trombózist. Laura öt hónapot élt.
A karácsonyt még öttagú családként ünnepelték Kissék, a meghitt pillanatokat megörökítő fotókon édesanyja féltő gonddal öleli magához a família apró kincsét, Laurát.
Az élénk tekintetű, csodaszép baba február 9-én örökre otthagyta szeretteit. Családja szerint ma is boldogan élhetnének, ha az anyát, Renátát megfelelő gondossággal figyelték volna terhessége idején.
– Az ultrahang és laborvizsgálatok után mindig megnyugtató válaszokat kaptam, Laura tavaly szeptember 11-én, császármetszéssel jött a világra – mondta a Borsnak az anya, Kissné Erdélyi Renáta.
– Születése után kiderült, hogy Laura jobb karjában nem kering a vér. Trombózist diagnosztizáltak nála, s a műtétek, kezelések már nem segítettek. Szeptember 15-én vállból amputálták a karját. A sorozatos műtétek miatt stroke-ot kapott, epilepsziás lett. A következő hónapok úgy teltek, hogy felerészt otthon lehetett, a többi időt a kórházban töltötte. Február 9-én Laura meghalt – csuklott el Renáta hangja.
Az együtt töltött idők során fivérei – a hároméves Martin és a hétesztendős Robi – is nagyon megszerették Laurát.
– Robit nagyon megviseli a húga halála. Martin még nem tud róla, neki azt mondtuk, hogy Laura a kórházban van, injekciókkal gyógyítják az orvosok. A férjem és én összeroppantunk, soha nem fogjuk magunkat túltenni ezen a tragédián. Bár még csak 31 éves vagyok, úgy határoztunk, hogy nem vállalunk több gyermeket. Nem tudnánk elviselni, ha valaha is hasonló történne velünk – magyarázta az édesanya.
A szülők elhatározták, hogy nem hagyják annyiban Laura halálát. Az ismert egészségügyi szakjogászhoz, dr. Ábrahám Lászlóhoz fordultak segítségért.
– Az átlagos gyakorlatnak megfelelően a kórház csak azt hajtogatta, hogy nem sértettek szakmai szabályt. Ám a szomorú tény az, hogy a gyermek sérülten született, a sérülések miatt halálozott el. Megfelelő gondosság tanúsítása mellett a betegséget kiszűrhették volna. Meggondolandó, hogy a császármetszést korábban is végre lehetett volna hajtani – vélekedik Ábrahám.
A család tízmillió forintos kártérítést követel. Amennyiben nem sikerül peren kívül megegyezniük, úgy bíróságra viszik az ügyet.