Celeb

Bochkor Gábor: Műhiba végzett a nagyimmal

S. D., M. S.

Létrehozva: 2015.03.20.

A Bochkorék reggeli műsorába betelefonáló boncsegéd szerint a hibázó orvosok gyakran a kórboncnoktól várják a halál okának kozmetikázását. A műsorvezető felháborodva mesélte: az ő nagymamája is gyanús körülmények között hunyt el.

Lavinát indíthat el a Music FM Önindító című műsorának adása. Bochkor Gáboréknak névtelenséget kérve, eltorzított hangon nyilatkozott egy korábban boncsegédként dolgozó férfi, aki súlyos vádakat fogalmazott meg vallomással felérő mondandójában.

A Zsolt néven nyilatkozó boncsegéd szerint az orvosi szakma kéz kezet mos alapon működik, szerinte napi rendszerességgel fordul elő, hogy egymás védelmében manipulálják a valódi halálokot. Zsolt egy konkrét példával is szolgált:

– Bekerült egy ötven feletti férfi a kórházba. Kezelhető volt. Az orvos félrediagnosztizálta. Nyelőcsővérzésre véralvadásgátlót adtak neki, amire elvérzett és meghalt. Miután lekerült hozzánk a holttest, előkerült két nap múlva a kezelőorvosa, aki beismerte ott a fülünk hallatára, hogy „ezt jól benéztem”. Mi láttuk, hogy a halált mi okozta. És utána csak annyit mondott a patológus főorvosnak, hogy ügyes fiúk vagytok, el tudjátok ti ezt intézni. A boncolási jegyzőkönyvben latin szavakkal teleírva az volt a végeredmény, hogy a halált egy hirtelen szívleállás okozta.

Tragikus műtét

A téma megérinthette Bochkor Gábort is, hiszen váratlanul egy személyes tragédiájáról számolt be.

– Jó pár évvel ezelőtt a nagymamámat kórházba vittünk, mert el kellett távolítani a méhét – mondta a műsorban a rádiós. – Meg is történt a műtét, voltam nála, tök jókedvű volt, megbeszéltük, hogy két nap múlva viszem haza. Másnap jött egy távirat, hogy meghalt. Azt mondták, hogy embólia, mert hogy valami vérrög. De ha azt mondják, hogy vérrög, akkor én azt kérdezem, hogy egy nyolcvan körüli nőnél egy műtét után miért nem adnak megfelelő mennyiségű véralvadásgátlót. Miért nem kötik rá az intenzív osztályon valami gépre? Ha a gép elkezd pittyegni, lehet, hogy tudtak volna segíteni rajta. Én rögtön azt gondoltam, hogy valamit az orvosok elcsesztek.

Velünk is megtörténhet

Bochkor Gábor az ominózus interjú után nyilatkozott a Borsnak.

– Nagyon ledöbbentünk a hallottakon. Rögtön a saját családtagjainkra, szeretteinkre gondoltunk, hogy ez bármelyikükkel vagy akár velünk is megtörténhet. Felháborító és hátborzongató egyben, hogy akik ilyen dolgokat művelnek, nem tartják tiszteletben, hogy nem holmi tárgyakkal, hanem emberekkel foglalkoznak – mondta a műsorvezető.

Éger nem ért rá

Szerettük volna reagáltatni a súlyos állításokkal kapcsolatban dr. Éger Istvánt, a Magyar Orvosi Kamara elnökét, de ő elhárította kérdéseinket.

– Nem annyira alkalmas most, sürgősen készülök a miniszterhez, és tárgyalok is. Semmit nem tudok erről nyilatkozni. Ez abszolút szakmai kérdés, a patológiai kollégiumot legyen szíves felkeresni – mondta Éger. Dr. Méhes Gábor, a Magyar Patológusok Társaságának elnöke tegnap sem a munkahelyén, sem a mobiltelefonján nem volt elérhető.

Boncolás házon belül

Dr. Ábrahám László egészségügyi szakjogász műhibaperek sokaságában képviseli az elhunytak hozzátartozóit.

– Amikor hozzám fordul egy ügyfél, akkor minden esetben azt tanácsolom neki, hogy kérjen hatósági boncolást, s lehetőleg ne annak az intézménynek a patológusa végezze, ahol a beteg elhunyt. Az sem ritka, hogy amikor igazságügyi szakértő végzi a boncolást, felmerül az érintettekben a kétely a szakértői vélemények pártatlansága vonatkozásában – tette hozzá Ábrahám, akinek az az általános tapasztalata: az orvostársadalomra sajnos jellemző a „törzsi összetartás”.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek