Így akarok híres lenni – mondta a Borsnak az énekes, miután letámadta Leonardo da Vinci felbecsülhetetlen értékű képét.
Ilyen nincs, és mégis van! Varga Viktor csak azért utazott Párizsba, hogy botrányt okozzon a Louvre-ban, ahol Leonardo da Vinci világhírű festménye, a Mona Lisa látható. Az énekest még az sem érdekelte, hogy a múzeum tele van biztonsági őrökkel, csak a festményre hárman vigyáznak, a látogatók minden mozdulatát pedig kamerák pásztázzák. Mégsem tudták megállítani az újdonsült botrányhőst, aki olyat tett, amit még soha senki. Kilépett a tömegből, átjutott a kordonon, majd a következő fakordon segítségével felugrott a festményhez, és megcsókolta Mona Lisát a vitrinen keresztül. Ráadásul Viktor mindent videóra vett, még azt is, ahogy az őrök próbálták eltávolítani.
– Egyszer poénból azt mondtam, hogy megcsókolom Mona Lisát. Gondoltam, miért ne?! Megterveztem az utamat, kitaláltam mindent, majd megcsináltam. Nem érdekelt a következmény. Flottul levezettem fejben az egészet, rengeteg verzióm volt. Énekeltem, majd a tömegből váratlanul kifutottam és felugrottam a festmény előtti pódiumra. A sok turista teljesen lefagyott, nem tudtak napirendre térni. A biztonsági őrök pedig azt sem tudták, mit csináljanak, lemerevedtek. Volt nálam egy másik kabát, sapka, az akció után kiengedtem a hajamat és kiosontam. Nem gondoltam volna, hogy büntetlenül megúszom. Azt meg végképp nem, hogy később egy őr mellett sétálok el – számolt be nevetve adrenalinélményéről Viktor, aki büszke arra, hogy a világon egyedülálló botrányt kavart. És hogy mi volt ezzel a célja? A hírnév.
– Szeretnék külföldön is befutni, és ez az akció kapóra jött, mert biztos vagyok benne, hogy a videóm bejárja a világot, és legalább látnak benne énekelni. Egyébként vérciki, hogy egy ilyet simán meg lehet tenni.
Nos, a világkarrier még várat magára, bár a videót a YouTube-on már több mint 10000-en látták. A hozzászólók sem dicsérik Viktort, a fórumozóktól a legenyhébb kifejezés talán a „beteg dolog”.
Minden idők egyik leghíresebb festménye Leonardo da Vinci Mona Lisája, amelyet 1503–1504-ben kezdett el festeni, és röviddel a halála előtt, 1519-ben fejezett be. A képet a Louvre egyik alkalmazottja 1911-ben ellopta, és visszajuttatta Olaszországba, majd el akarta adni. A párizsi Louvre-ban évente hatmillióan nézik meg, 1962-ben pedig hatvankétmillió fontra biztosították, ami mai értéken nagyjából 477 millió fontnak, vagyis körülbelül 195 milliárd forintnak felel meg.