Celeb

Elkezdték ébreszteni Kara Tündét

Brunner Mónika

Létrehozva: 2015.06.09.

Túl van a krízisen, és ébredezik Kara Tünde – tájékoztatott minket a Békéscsabai Jókai Színház –, eközben megtudtuk, hogy a kollégák olyannyira kitartanak a gyulai Pándy Kálmán intenzív osztályán fekvő kolléganőjük mellett, hogy a pénteki Koldusopera zenés színdarabban senki sem helyettesítheti: vetítővásznon jelenik meg a közönség előtt.

– Kara Tünde a Koldusok barátja cég tulajdonosának feleségét, Celia-t játssza. A színház vezetése úgy döntött, a jeleneteit videóbejátszásokkal és hangbeolvasással pótoljuk – mondta dr. Ragány Mihály, a színház marketing- és sajtóreferense, hozzátéve, ők is izgulnak, hogy minden rendben menjen, ugyanis ez az első ilyen próbálkozásuk a darabbal. A Jászai Mari-díjas színésznő élettársa, Czitor Attila is fellép a POSzT-on – Horgasujjú Jakab szerepét játssza –, őt is szerettük volna megszólaltatni, de nem kívánt nyilatkozni.

Mint megtudtuk, a kollégák nemcsak a színházban hűek Kara Tündéhez: rendszeresen járnak a kórházba, hogy látogassák.

Ahogy korábban megírtuk, a színésznőnek múlt kedden, a Bernarda Alba háza című darab felújító próbáján állt meg a szíve, szerencsére kollégái gyorsan reagáltak, és nem végződött tragédiával az eset. A színház igyekszik folyamatos tájékoztatást adni a művésznő állapotáról, hétfőn ezt írták:
„A társulat ismételten köszönetét fejezi ki az őt kezelő orvosoknak, és megújult bizakodással várja kolléganője ébredését. A több száz aggódó nézői megkeresést, jókívánságot köszönettel fogadjuk, és alkalomadtán majd továbbítjuk is az érintetthez” – állt a közleményben.

Mint ismert, Kara Tünde már túl van egy nehéz időszakon: éveken át küzdött mirigyrákjával, legutóbb 2011-ben nyilvánították tünetmentessé. Küzdelméből monodráma, a Karkithemia született, amelynek ősbemutatója áprilisban volt a Jókai színházban.  

Háttérbetegség okozhatta a szívleállást

Dr. Szauder Ipoly, a Kardiológiai Diagnosztikai Központ igazgatója azt mondta lapunknak, egy „egyszerűbb” szívleállás után viszonylag gyorsan – 3- 4 nap alatt – megtörténik a felébresztés.

– Fontos tudni, mi vezetett ahhoz, ha valakinek leáll a szíve. Elképzelhetőek olyan háttérbetegségek, amelyek idáig vezetnek, például szívritmuszavar vagy akár szívizomgyulladás – mondta az igazgató.  

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek