Az új technikával készített BKV-jegyek pár hét alatt kifakulnak. Ráadásul csak az Akácfa utcai központi irodában cserélik ki azokat.
A Bors egyik munkatársának feltűnt, hogy az új fővárosi jegyekről néhány hét alatt eltűnik a felirat. Sokakhoz hasonlóan kollégánk is tart néhány tartalékjegyet magánál arra az esetre, ha nem venné észre, hogy lejárt a bérlete, vagy épp a társaságában hirtelen szükség lenne rá. Mint azt a Budapesti Közlekedési Központtól megtudtuk, az új papírnak és nyomtatási módnak az alábbi oka van: az előrenyomott papír, a jegyek és különösen a bérletek számos biztonsági kockázatot hordoztak magukban. Ezért a BKK jelenleg hőpapíron, helyben nyomtatással állítja elő a jegyeket és a bérleteket.
E nyomtatási eljárás esetében – áll a cég válaszában – természetes folyamat a nyomatok elhalványodása. Sajnos külső behatások ezt a kopási folyamatot lerövidíthetik. Ilyen lehet a magas páratartalom, a hőhatás is. Sajnos sokan a hőhatást és a nedvességet a napfénnyel, meleggel, vízzel azonosítják, pedig a testünk által termelt hő és a kibocsátott pára is alkalmas a papír olvashatóságának befolyásolására. Javasoljuk, hogy jegyüket vagy bérletüket bérlettokkal együtt pénztárcájukban, irattartójukban vagy táskájukban tárolják. Amennyiben ügyfeleink olyan mértékű kopást tapasztalnak, amely a jegyek vagy bérletek olvashatóságát veszélyezteti, akkor fáradjanak be egy ügyfélközpontba, és ha a jegyeken vagy bérleteken látható az előlapi sor- és sorozatszám, illetve az ahhoz tartozó datamátrix is beolvasható, akkor az ügyfélszolgálatos díjmentesen kicseréli azt. Ha a kopás nagy mértékű, akkor lehet szükség a központi, Akácfa utcai bérletpénztárban történő cserére, ahol a termék beazonosíthatósága esetén cserélni tudjuk a jegyet.