A színésznő valószínűleg kénytelen lesz a törvény erejével fellépni a volt menyével szemben.
Foggal-körömmel ragaszkodik Pártos Csilla ahhoz a budai sorházi lakáshoz, amelyben közel húsz évig élt férjével, Szűcs Csabával, és gyermekükkel, Csabival.
A házaspár szakítása után Pécsi Ildikó, a lakás tulajdonosa felajánlotta menyének, hogy bérleti díj nélkül élhet tovább az ingatlanban addig, amíg unokája leérettségizik, vagyis még közel két évig. Arra azonban nem számított, hogy Csilla csak részben fizeti a rezsit, és egyáltalán nem a társasházi közös költséget, amelyet a szolgáltatók így kénytelenek a színésznőn behajtani.
Pécsi a közel félmilliós tartozás miatt úgy döntött, eladja az ingatlant, és megkéri a menyét, költözzön ki. Ezt hiába várja.
– Az ügyfelem nem óhajt költözni. Egyébként az édesanyja és annak élettársa támogatja anyagilag – nyilatkozta Pártos Csilla ügyvédje a Ripostnak.
A művésznőnek azonban nem kell tétlenül tűrnie.
– Ilyen esetben szívességi lakáshasználatról beszélünk. Általánosságban elmondható, hogy a tulajdonosnak írásban meg kell szüntetnie a használatot. Ha nincs foganatja, peres úton kérheti, hogy kötelezzék a lakót az ingatlan elhagyására. A tulajdonos visszamenőlegesen követelheti a rezsit, ha tudja bizonyítani, hogy ő fizette a lakó helyett. Az eljárás vége a végrehajtás, vagyis a hivatalos kilakoltatás – árulta el kérdésünkre dr. Kamarás Péter ügyvéd, akitől megkérdeztük, mi történik akkor, ha a tulajdonos valamilyen értéktárgyát szeretné elvinni a lakásból.
– Ha valamit a tulaj el akar vinni, igazolnia kell, hogy az az övé. Ha nem biztosítják számára a hozzáférést, akkor a hatóság közreműködését kérheti.
A kilakoltatás lehetőségéről Pécsi Ildikó ügyvédjét, dr. Bilkei Gorzó Dávidot is megkérdeztük.
– Amennyiben Pártos Csilla a bírósági határozatot követően sem hajlandó kiköltözni Pécsi Ildikó lakásából, természetesen törvényes keretek közt, végrehajtást kezdeményezünk ellene – fogalmazott Bilkei.