Balázs Fecó felháborítónak tartja, hogy manapság a legtöbb énekes és együttes playback fellépésekkel veri át a közönséget. A legendás zenész el akarja érni, hogy a tátogásért kevesebb pénz járjon.
Balázs Fecó a Bors újságírójának őszintén beszélt arról: az értékek másodlagossá váltak a zenei szakmában, és a mai dalszövegek semmiről sem szólnak.
– Korunk zeneileg visszafejlődött. Ha levesszük a zenét és elolvasunk egy-egy szöveget, egyszerűen borzadály, amiről énekelnek – mondta csalódottan az énekes, aki a két kereskedelmi csatornát is vétkesnek tartja.
– Nem tettek jót nekünk a tehetségkutatók. Nap mint nap találkozom olyan énekesekkel, akikről három hónap alatt adott egy képet a műsor, aztán nem tudnak fél óránál tovább énekelni élőben, és nekünk, akik még élünk és dolgozunk, meg kell küzdenünk akár velük is. Ezzel nincs is semmi baj, csak a közönségnek tudnia kell különbséget tenni az értékek között. Tudnia kell, mi az a playback, és mi az, élőben meghalni a színpadon.
A elismert zeneszerző szerint ma is rengeteg a tehetség, de nincsenek olyan egyéniségek, akikben meglenne az a fajta hit, tűz és lelkesedés, ami a régiekben. Egy ideje fontolgatja pályatársaival, hogy hivatalossá teszik: lehessen playbackelni, de a tátogásért kevesebb járjon, mint az élőzenélésért.
– A rajongók, akik megvették a kedvenc előadójuk CD-jét, majd elmennek a koncertjére, ahol tátogást kapnak a színpadon, na ez a kész átverés, nem az, ami az RTL Klubon ment. Álljon meg a menet, minden társművészetben van etalon, a mi szakmánkban is, lefelé azért ne menjünk! – mondta az énekes, aki úgy tartja, ezt a szakmát csak úgy érdemes csinálni, ha valaki az életét teszi fel rá. Balázs Fecó a Bors által üzent a fiatal tehetségeknek:
– Találják meg saját magukat a zenében. Találják meg az egyéniségükhöz azt a szöveget, zenét, fazont, amelyben hitelesek tudnak lenni, és akkor biztos jó úton lesznek. Ne utánozzanak senkit.