Váltig felesége ártatlanságát hangoztatta Lagzi Lajcsi, s – mint megírtuk – pénteken a bíróság is úgy döntött: tíz nap raboskodás után szabadulhat Boglárka. Az asszony már el is hagyta a székesfehérvári börtönt, végre magához ölelhette gyermekeit.
Három bíró döntött a fellebbezésről, amit a védők nyújtottak be az előzetes letartóztatásba helyezés ellen Lagzi Lajcsi és társai ügyében. Pénteken a Budapest Környéki Törvényszék közleményéből kiderült: a zenész és Cs. Csaba október 24-ig biztosan előzetes letartóztatásban marad. Ugyanakkor megszüntették Boglárka előzetes letartóztatását, a bíróság „a szabadlábra helyezését rendelte el, figyelemmel arra, hogy vonatkozásában a szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekmény megalapozott gyanúja hiányzik”.
A közleményből tehát egyértelműen kiderül: Lajcsi feleségét nem az egészségi állapotára tekintettel, hanem azért engedték szabadon, mert nem áll fenn annak gyanúja, hogy bűncselekményt követett volna el. A bíróság házi őrizetet, lakhelyelhagyási tilalmat sem rendelt el.
Az asszonyt – akárcsak férjét – szeptember 22-én, tizenegy napja vették őrizetbe. Múlt csütörtökön helyezték őket előzetes letartóztatásba. A döntést követően Lajcsi rögtönzött sajtótájékoztatót tartott, amin elmondta, nem érti, hogy a hatóságok miért vitték el a feleségét is, hacsak azért nem, hogy őt magát gyengítsék Boglárka őrizetbe vételével.
Az asszonyt védő dr. Németh Zoltánt mostanáig nem értük utol. Az ügytől független jogász, dr. Magyar György a Borsnak úgy vélekedett: ahhoz, hogy valakivel szemben büntetőeljárást folytassanak le, fenn kell állnia az alapos gyanúnak. Ennek hiányában a nyomozást is meg kell szüntetni, s jelen állás szerint Lajcsi feleségét tanúként hallgathatják meg.
A mulatós sztárt és feleségét lopás és vesztegetés gyanújával vették őrizetbe, miután a zenész Mocsa melletti birtokán, Boldogasszonypusztán, a tulajdonában lévő Mocsa Öregtó Kft. telephelyén és a szintén hozzá köthető tatai Boglárka lakóparkban korábban illegális áram-, gáz- és vízvételezés nyomára bukkantak.
Az ügyészség harmincmilliós kárról beszél, de a nyomozás folyamatban van, s könnyen lehet, hogy ennél jóval nagyobb – százmilliós – összegről van szó.