Sport

Eb-selejtező: Magyarország–Feröer 2-1

MTI

Létrehozva: 2015.10.09.

A magyar labdarúgó-válogatott hazai pályán 2-1-re legyőzte a Feröer-szigetek csapatát.

A stabil védekezésre építő vendégegyüttes már a 11. percben vezetést szerzett, egy hatalmas védelmi hiba után Róaldur Jakobsen volt eredményes. A félidőben pályára lépett a magyar bajnokság góllövőlistájának éllovasa, Böde Dániel, aki a 63. percben egy gyönyörű fejessel egyenlített, majd a 71. percben egy elképesztően nagy góllal a győzelmet is megszerezte a csapatnak.

A magyar válogatott vasárnap a csoportban már biztosan utolsó, sereghajtó görögök otthonában zárja a selejtezősorozatot és ha több pontot szerez Pireuszban, mint a románok Feröer-szigeteken, akkor megszerzi a biztos részvételt jelentő második helyet.

Eb-selejtező, F csoport, 9. forduló:
Magyarország - Feröer-szigetek 2-1 (0-1)
----------------------------------------
Groupama Aréna, 19 000 néző, v.: Robert Schörgenhofer (osztrák)
    gólszerzők: Böde (63., 71.), illetve Jakobsen (11.)
    piros lap: Gregersen (93.)
    sárga lap: Gera (36.), illetve Baldvinsson (18.), Gregersen (43., 93.)

Magyarország:
    -------------
Király Gábor - Fiola Attila, Juhász Roland, Guzmics Richárd, Kádár Tamás - Nagy Ádám, Tőzsér Dániel (Németh Krisztián, a szünetben) - Bódi Ádám (Böde Dániel, a szünetben), Gera Zoltán, Dzsudzsák Balázs - Nikolics Nemanja (Priskin Tamás, 75.)

Feröer-szigetek:
    ----------------
Gunnar Nielsen - Jónas Tór Naes, Atli Gregersen, Ragnar Nattestad (Odmar Faero, 84.), Viljormur Davidsen - René Joensen (Gilli Sörensen, 78.), Solvi Vatnhamar, Rógvi Baldvinsson, Róaldur Jakobsen (Pól Jóhannus Justinussen, 62.), Kaj Bartalsstovu - Jóan Edmundsson

I. félidő:
    ----------
    11. perc: Juhász utolsó emberként röviden passzolta keresztbe a labdát Guzmics irányába, Edmundsson csapott le rá, majd a beinduló Jakobsent hozta játékba, aki gyönyörűen fordult le Juhászról, majd rendkívül higgadtan 12 méterről a kapu jobb oldalába passzolt (0-1).

II. félidő:
    -----------
    63. perc: Kádár tekerte be a labdát a bal oldalról, középen Böde emelkedett, és hat méterről a kapu jobb oldalába fejelt (1-1).
    71. perc: Böde vette át a labdát a 16-os előterében, három feröeri védőt is megforgatott, majd hatalmas erővel tíz méterről a keresztléc alá bombázott (2-1).

Gyors magyar góllal indulhatott volna a találkozó, de a hetedik percben Gera Zoltán megpattanó beadását Nikolics Nemanja öt méterről csúnyán mellé pörgette. A vendégek hamar kijöttek a szorításból, sőt, a 11. percben egy hatalmas magyar védelmi hiba után megszerezték a vezetést. A bekapott góltól teljesen megzavarodott a hazai csapat, rengeteg technikai hibát követtek el a játékosok, számtalan labdát passzoltak rossz helyre és rendre párharcokat vesztettek.

A Groupama Aréna közönsége természetesen kezdett egyre türelmetlenebb lenni és "ébresztőt fújt" az együttesnek, amely az első játékrész utolsó pillanataira tért magához és Bódi Ádám révén könnyen egyenlíthetett volna, de a Debrecen válogatott újonca hatalmas helyzetben gyengén lőtt.
    A debütáló futballistát a félidőben le is cserélte Bernd Storck, a közönség ovációja mellett Böde Dániel lépett pályára, valamint egy másik csatár, Németh Krisztián váltotta Tőzsér Dánielt.

Bödének alig négy perc kellett, hogy helyzetbe kerüljön, de ziccerben a vendégek kapusába lőtt. A magyar bajnokság góllövőlistájának éllovasa a 63. percben egy gyönyörű fejessel aztán egyenlített. Egy pillanat alatt megélénkült a meccs, igaz, a feröeriek egy villámgyors kontra végén hatalmas lehetőséget puskáztak el. Nem sokkal később újra Böde volt a főszereplő, a bombaformában futballozó támadó ugyanis egy elképesztően nagy góllal szerezte meg a vezetést a magyar csapatnak, a stadion egy emberként ünnepelte.

A hajrában a feröeriek ugyan erőn felül próbálkoztak, de a magyaroknak így is több lehetősége volt, az eredmény azonban nem változott.