Amíg a színésznő karja kígyó módjára tekeredik, addig Ábel Anita egy banánon mutatja meg, milyen könnyű örömet szerezni egy munkában elfáradt, érzelmileg elhanyagolt férfinak.
Az Anyád kínja című darab tényleg csak felnőtteknek szól. Na, nem csak azért, mert néhol arcpirítóan nyers szavakkal írják le a művészek, hogy mit gondolnak abban a pillanatban, de azért is, mert a színésznők a darab egy pontján olyan erotikus műsort adnak, amitől a legvagányabb néző is elpirul. Szexi, mégis szomorú jelenet az, amire a második felvonásig kell várni.
A négy főszereplő, Ábel Anita, Botos Éva, Dobó Kata és Györgyi Anna egy-egy csecsemőt gondozó édesanya. A kismamák az intimitáshoz való viszonyukról mesélnek.
A Tallós Rita színésznő rendezte darab egyébként is sokszor meghökkentően szókimondó, de ez a rész különösen figyelemfelkeltő: kezdjük azzal, hogy Dobó Kata a nézőknek háttal ül egy fotelben, hosszú vékony alkarjára egy zoknit húz, ami a férjeket, konkrétan a férjek legnemesebb részét hivatott megjeleníteni. Ehhez a zoknipéniszhez beszélnek a szereplők, ki elutasító, ki partneri, ki „le-gyünk gyorsan túl rajta” stílusban. A jelenet alatt brillírozó Ábel Anita egy banánt is előkap, azzal imitálja az orális kényeztetést. A néző nevet rajta, de ez a jelenet mégis sokkal mélyebb egy pajzán gondolatnál. Intimitásról, vágyról mesél, de közben elhanyagoltságról, nem odafigyelésről, magányról, amely akár a házasság végét is hozhatja.
– Sokat kellett próbálnunk, és nem titok, nagyon jókat nevettünk, amíg kialakult a jelenet – mondja a Borsnak Ábel Anita.
– Az előadáson már eszünkbe sem jut nevetni, ott másra koncentrálunk. Ez a jelenet nem csak szexről szól, arra is felhívja a figyelmet, hogy a nők nem hanyagolhatják el a férjüket mint férfit, igenis fontos az intimitás, az érintés.
– Az egész darab nagyon élet közeli, ha nem is teljes egészében, de mindenki talál benne olyan mondatokat vagy szituációkat, amelyek otthon is megtörténnek vele a hétköznapokban – mondja Dobó Kata.
– Az Anyád kínja egyfajta tükör, ami azt mutatja meg, hogy sosem szabad elfelejtenünk, egy kapcsolat akkor teljes, ha az apukák is jelen vannak a gyermeknevelésben, és emellett a férfi–nő viszonyt is úgy kell ápolni, mint azelőtt.