A vihart kavart Kiss László féle csoportos nemi erőszak-ügyben olyan adminisztrátorba botlottunk, aki a nyolcvanas években tudta meg, hogy úszóválogatottunk volt kapitánya a tette után miért folytathatta zavartalanul a munkáját.
Többen felvetik: hogyan működhetett tovább zavartalanul szabadulását követően Kiss a hatvanas évek első felében morálisan nem túl könnyen védhető cselekedetét követően?
– Jómagam fiatal atlétaként akkoriban hallottam a hármas nemi erőszakról - újságolta egy olyan felelős tisztségviselő, aki évtizedekig dolgozott a Magyar Úszó Szövetségben, de nevének közléséhez nem járult hozzá.
– A nyolcvanas években – mivel Laci edzőként akkoriban már elég sokat utazott külföldre – barna útlevele körül akadt némi tisztázni való. Akkor az OTSH-ban a személyzeti osztály vezetőhelyettesével, Grónai Alfonzzal beszélgettem erről. Megemlítettem neki, talán a börtönbüntetése miatt van ez az útlevél-gond. Akkor derült ki, hogy Alfonz nem is hallott erről a történetről. Akkoriban elment egészen az MSZMP egyik "fontos" bizottságáig. Utána jól leteremtett, hogy miért keltettem zavart, hiszen azt az információt kapta a pártközpontban: Kiss László 1966-ban az Igazságügy Minisztériumtól kapott kegyelmet. Bár nem tudom, de azt gyanítom, hogy a másik két elkövető szintén kegyelemben részesült.