Aktuális

Fapados botrány: Kerekes bőröndje miatt 20 ezerre büntették Gabriellát

Bors

Létrehozva: 2018.09.28.

<p>Soha többé nem hajlandó a Wizz Airrel utazni Földes Gabriella. Állítja, a fapados légitársaság súlyos tízezrekre büntette mondvacsinált okokból, így betelt nála a pohár.</p>

Úgy tűnik, se vége, se hossza a fapados légitársaságok botrányának. Nem fogynak az utasokat érintő meghökkentő esetek, most egyik olvasónk kereste fel lapunkat történetével. A 70 éves Földes Gabriella 14 éve ingázik Budapest és London között kint élő lánya miatt, de annyiszor büntette meg a Wizz Air ilyen-olyan okokból, hogy többé nem hajlandó velük utazni. Inkább kerül és többet utazik.

Mint a Borsnak elmondta, többször is olyan büntetést kellett kifizetnie Budapesten, amivel Londonban nem volt baj. Két éve a repülőgépre szállva nyomtak a kezébe egy kitöltött számlát 40 euróról, vagyis mintegy 13 ezer forintról. Ennyit kértek azért, mert bár a kézipoggyásza méretével nem volt gond, a kerekei miatt túl nagynak számított.

– Mondtam a fiatalembernek, ezen ne múljon, letöröm a kerekeket, majd veszek egy új bőröndöt. De nem fogadta el, addig erősködött, amíg ki kellett fizetnem a pénzt. Hazafelé Londonban nem büntettek meg. Mindig a budapesti oldalon kötözködtek velem – mondta a Borsnak a nyugdíjas hölgy.

A lapunknak nyilatkozó ügyvéd szerint Gabriella jól tette, hogy kifizette a bírságot, mert a légitársaságnak joga lett volna ahhoz, hogy vagy nem engedi fel a gépre, vagy igen, de bőrönd nélkül. – Főleg a fapados légitársaságok hoznak elég szigorú szabályokat a tekintetben, hogy milyen feltételekkel viszik el az utast és a bőröndöt. Joguk van ahhoz, hogy saját maguk hozzák meg a fuvarozási feltételeiket – mondta el Salamon András.

Gabriella azonban sokkal rosszabbul viselt egy másik esetet. – Tavaly a lányom esküvőjére utaz­tam Londonba. Egy szombathelyi utazási irodában vettem a repülőjegyet, mindent ők intéztek. Mi­kor beálltam a sorba a reptéren, rám szóltak, hogy álljak egy külön fizető helyhez, mert bün­tetést kell fizetnem. Semmit nem értettem. Azt mondták, a dokumentumon nem jó helyre került egy pipa, pár milliméterrel arrébb kellett volna lennie, ezért 17 ezret emiatt, 3 ezert pedig kezelési költség címén kértek. Hiába mondtam, hogy az irodában töltötték ki a papírokat. Inkább helyben kifizettem. A papírra végül rá se írták, miért büntettek meg, egy olvashatatlan fecnit kaptam, semmi pecsét nincs rajta. Még akkor felhívtam az utazási irodát, hogy segítséget kérjek, de a hölgy azt mondta, hagyjam őt békén, ők jól végzik a dolgukat – panaszolta a Borsnak Gab­riella.

Az asszony szerint megérdemli a légitársaság azt a 25 milliós bírságot, amit a minap a sorozatos hibák miatt Budapest Főváros Kormányhivatala szabott ki rájuk. Gabriella idén karácsonykor utazik újra lányához, de inkább Bécsből repül Bristolig és onnan Londonba, mintsem. hogy még egyszer Wizz Air-gépre szálljon.

Elege van a dolgozóknak

Mintegy 200 pénteki járatát törölte a Ryanair ír diszkont-légitársaság, mert nem állnak munkába a belga, a holland, a német, az olasz, a portugál és a spanyol légiutas-kísérők. A körülbelül 30 ezer érintett utast e-mailben vagy SMS-ben tájékoztatták, elnézést kérve tőlük.

A személyzet szerint az ivóvízért is fizetniük kell a fedélzeten, betegszabadságra pedig csak akkor mehetnek, ha személyesen jelennek meg az orvosi igazolással. Emiatt egy 34 pontból álló követeléssort írtak össze. A vállalat értetlenül áll a dolog előt, szerintük jelentős előrehaladást értek el az elmúlt hetekben a szakszervezetekkel való tárgyalásokon.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek