A 71-es út mentén áll a Fekete-kastély. A patinás épület falai közt egykor kegyetlen gyilkosságot követtek el, és egymás után történtek öngyilkosságok. Ma üresen áll.
Festői környezetben épült a 18. században a Balaton északi partján az edericsi Fekete-kastély. Egykor a Nedeczky család volt a tulajdonosa. Nevét tetejének egykori fekete színéről, mások szerint a feketére festett ajtóiról, ablakairól kapta. A kastélyt Nedeczky Jenő vette meg anyagi gondokkal küzdő bátyjától, Istvántól. A rémtörténetek sorozata ezután kezdődött.
A gyilkosság 1912 nyarán történt, amikor is egy helybéli gulyás féltékenységből megölte a kedvesét, a kastély szakácsnőjét. A második haláleset öngyilkosság volt: a földbirtokos Nedeczky Jenő 1914 tavaszán, 74. születésnapján önkezével vetett véget az életének.
A kastély ezután többször gazdát cserélt. 1928-ban Vág Jenő pesti ügyvéd és felesége költözött oda. Amikor az ügyvéd rajtakapta a nejét egy másik férfival, öngyilkos lett. Az özvegy szeretője, egy kútfúró szintén megölte magát, amikor a nő őt is megcsalta. Az özvegy következő kalandja egy szélhámos volt, aki alföldi földbirtokosnak és tengerésztisztnek adta ki magát. Tizenháromszoros bigámia vádjával körözték. Elköltötte az özvegy vagyonát, majd nyoma veszett.
A kisemmizett asszony a kastélyt egy miniszteri főtanácsosnak adta el, aki a II. világháború idején látszólag a németeknek dolgozott, valójában a szovjeteknek kémkedett. Miután lelepleződött 1945-ben, öngyilkos lett.
A kastély egy ideig üdülőként üzemelt, de aztán elhanyagolták. Lapunk rábukkant egy internetes hirdetésre: a 840 négyzetméteres, négyszintes épületet a birtokkal együtt 220 millió 500 ezer forintért árulják. Akik már jártak a kastélyban, azt állítják: máig ott bolyonganak az áldozatok szellemei. Ki tudja, talán ez lesz a legfőbb
vonzereje.