Forrás: Shutterstock
A diétázók körében elterjedt, hogy egyre kevesebb szénhidráttartalmú ételt raknak a tányérjukra, ez viszont hosszú távon káros lehet. Amennyiben nem szakember állítja össze az étrendet, úgy érdemes figyelni azokra a tünetekre, melyek azt jelzik, hogy túl kevés szénhidrátot eszik.
1. Étel utáni sóvárgás, rossz hangulat és nyugtalanság: ha a test nem rendelkezik elegendő szénhidráttal, energiahiány alakulhat ki és leesik a vércukorszint, ez pedig rosszkedvet, esetenként agressziót okoz.
2. Koncentráció hiánya: a szénhidrátok emésztése során glükóz keletkezik, ha ezt sokáig megvonjuk a szervezettől, úgy egyre nehezebb lesz a koncentráció és fejfájás is jelentkezhet, ráadásul a teljesítményünk is egyre inkább csökken.
3. Rossz lehelet: akik hosszú távon napi 30 grammnál kevesebb szénhidrátot fogyasztanak, azoknak a teste elsősorban a zsírkészletet kezdi el égetni, hogy energiát szerezzen. Ez úgynevezett ketonokat hoz létre, amelyektől testlégzés útján szabadul meg. Ennek jellemzően savanykás szaga van, ami a túlérett almára emlékeztet.