Bebizonyosodott, hogy a gyanúsított autójában talált véres kötéllel ölték meg VV Fannit. A zsineget a lány gyilkosai a holttest eltüntetéséhez is felhasználták. Több férfi DNS-ét találták a gyilkos eszközön. Keresik a felbujtót.
A gyanúsított vezette autóban talált véres kötéllel gyilkolhatták meg VV Fannit, akinek a holttestét három hónapja hiába keresik. A rendőrség közben új irányvonalat követ: tettestárs után nyomoznak.
Ahogy azt a Bors elsőként megírta, B. László ügyvédjét, dr. Brodmann Pétert kizárták VV Fanni gyilkossági ügyéből, és a továbbiakban tanúként hallgatják meg.
A lány megölésével gyanúsított férfi volt védőügyvédjétől és egyben nagybátyjától DNS-mintát is vesz a rendőrség, ugyanis az autóban – amiben Fanni testét szállították – vérgyanús kötelet találtak, amin három DNS is volt: Fannié, B. Lászlóé, és egy ismeretlen személyé.
Mivel a kötelet pedig B. László idős nagypapája felismerni vélte, így a rendőrség mintát vesz a Brodmann család férfitagjaitól.
Dr. Lichy József, a Novozánszki család ügyvédje lapunknak azt is tisztába tette, hogy miért csak a férfitagoktól.
– Negyven darab sejt kell egy DNS kimutatásához, ami meg is van, és már azt is tudjuk, hogy a harmadik, ismeretlen DNS, egy férfié, aki nem került még a törvénnyel összeütközésbe – kezdte az ügyvéd.
– De vérnyomról a kötélen csak Fanni esetében beszélhetünk, a másik két DNS-t bőrhámból vagy izzadságnyomból nyerték – tette hozzá az ügyvéd, aki szerint ennek a zsinegnek a segítségével végezhettek Fannival.
Szaporodó nyomok
– Nyilván nem véletlenül vannak rajta feltehetően tenyérből származó bőrhámsejtek és izzadságcseppek. Egy vagy akár több ember dolgozhatott ezzel a kötéllel, amin rajta van Fanni vére – mondta dr. Lichy József, aki arra a kérdésre, hogy ezzel a kötéllel fojtották-e meg Fannit, tömör választ adott.
– Hát, igen – mondta az ügyvéd, akinek segítségével egy lépéssel közelebb kerültünk az ügy megoldásához.
A Bors legfrissebb információi szerint a rendőrség átfésülte a B. László vezette autó GPS-jelei által mutatott területeket, és több, mint három hónap alatt, Budapesttől Veszprémig tűvé tettek minden lehetséges helyet, erdőket, bányákat, folyót, mindhiába.
A Dunában sem keresik már nagy erőkkel Fannit, inkább új irányt vettek, és a tettestárs után kutatnak.
Titokzatos harmadik
Hiszen minden jel arra utal, hogy a gyanúsított B. László nem egyedül követte el a bűncselekményt, harmadik szereplője is lehet a történetnek, és a korábban már többször emlegetett titokzatos barátnő, B. Erika neve is egyre többször felmerül az ügy kapcsán, és ebben az egyik és másik oldalon álló ügyvéd: dr. Brodmann Péter és dr. Lichy József is egyetért.
– B. Erikának igen jelentős köze van az ügyhöz, legalább akkora szerepe volt, mint Lászlónak. És nincs látókörben, de van harmadik szereplője a történetnek, akinek László átadta Fannit, csak a rendőrség eddig nem akar tudomást venni erről! – jelentette ki dr. Brodmann, akinek véleményéhez közelít dr. Lichy álláspontja is.
Hiszen, ahogy azt a Bors megtudta, B. Erika és B. László ismerték egymást, mi több, B. László Fanni eltűnése utáni napokban a zaklatott idegállapotban lévő Erikának igyekezett segíteni, és ügyvédi segítséget kérni. B. Erikát Fanni eltűnése után, elsőként hallgatta ki a VIII. kerületi Rendőrfőkapitányság.
Ki a felbujtó?
– Valószínűleg olyan alibije van, ami nem megdönthető, másképp nem engedték volna el. De egy biztos, sokatmondó az ismeretségük – mondta dr. Lichy, aki nem tartja kizártnak, hogy a nőnek felbujtó szerepe volt a gyilkosságban.
Mint tudott, Novozánszki Fanni november 20-án tűnt el 13. kerületi albérletéből, ahonnan kamerafelvételek igazolják, hogy B. László lecipelte, és betuszkolta a ház mélygarázsában parkoló kölcsön autójába.
A kocsit megtalálta és lefoglalta a hatóság, amiben miután vérnyomokat találtak, a rendőrség 99% biztossággal kijelentette: a lány gyilkosság áldozata lett. B. Lászlót gyanúsítják a gyilkossággal, aki csak bűnrészességét ismerte be.
A Bors úgy tudja, a rendőrség szerint előre eltervezett, nyereségvágyból elkövetett emberölésről van szó, de a család ügyvédje, dr. Lichy József szerint inkább hirtelen felindulásból bánthatott, majd ölhetett a gyanúsított.
– Volt már hasonló eset, ahol egy váratlan konfliktus, hirtelen dühkitörést és tettlegességet okozott. Ezután pánikba esett az elkövető, mert megijedt a felelősségre vonástól, és kötéllel végzett az áldozatával. Fanni esetében is erre gondolok, hiszen a pénz a lakásban maradt – fejtette ki véleményét az esetről az ügyvéd, aki úgy tudja, a rendőrség már azt is tudja, B. László mire költötte volna a Fannitól elvett milliókat.