Tévesen gondolta úgy a rendőrség, hogy a futó Gyurik Krisztinával két személy végzett. Egy, az ügyben ártatlan férfi DNS-e hanyagságból került rá az asszony holttestére.
Éveken keresztül két tettest keresett a rendőrség a 2013. szeptember 25-én meggyilkolt Gyurik Krisztina ügyében, ám most kiderült: hanyagság vihette félre a nyomozást. A zoom.hu információi szerint valószínűleg az orvos szakértői vizsgálat előkészületei közben került egy, az ügyben vétlen férfi DNS-e az asszony holttestére. A portál forrásai szerint vélhetően a holttestek mozgatása közben egy kórházi dolgozó vihette át a férfi hámsejtjeit és azokkal a DNS-ét a meggyilkolt nő holttestére. Később az is bebizonyosodott, hogy ez az ózdi férfi is már halott volt Gyurik Krisztina megölése idején.
Korábban a rendőrség felállított egy verziót, amelyet többek között a téves DNS-nyomra alapoztak. Eszerint két férfi ölhette meg a kocogó családanyát, az egyik férfi volt a domináns, a másik csak segédkezett neki. A holttesten rögzített, két férfitól származó DNS-mintákat az Európai Unió adatbázisában nyilvántartott szexuális bűnözők, illetve gyilkosok DNS-ével is összehasonlították. Az igazi tettest továbbra sem sikerült azonosítani.
Lapunk tegnap utolérte Gyurik Krisztina özvegyét. Kardos Lajost megdöbbentette a durva baki.
– Nehéz erre szavakat találni. Behívtak a rendőrségre, és közölték velem a hírt. Nagyon sajnálom, hogy ez előfordulhatott. Iszonyatos mennyiségű pénzt és energiát felemészthetett a téves nyom utáni nyomozás. Bennem egyébként korábban már felmerült, hogy valamilyen nyomkezelési hiba történhetett, sajnos ez most beigazolódott – mondta lapunknak Kardos Lajos.
A Bors tegnap megkereste az ORFK Kommunikációs Osztályát, ahol megerősítették: az egyik DNS-minta egy olyan elhunyt személytől származik, akiről bizonyossággal kizárható, hogy köze lenne az emberöléshez. Hozzátették: a rendőrségen belül nem történt mulasztás.