Két nappal a halála után érkezett meg a pozitív koronavírus-teszt...
Gyászoló özvegye a rendszert hibáztatja: szerinte felfoghatatlan, hogy miért küldték el többször is az orvosok a férfit, aki láthatóan már akkor is az életéért küzdött a betegséggel. Az ötgyermekes New York-i Rolando “Sonny” Aravena március végén hunyt el, épp ikerlányai tizedik születésnapján.
A 44 éves férfi egy távközlési cégnél dolgozott technikusként. Alighanem így került kapcsolatba a koronavírussal is egy március eleji munkán, amit egy manhattani kórházban végzett. Március 19-én jelentkeztek nála az első egyértelmű tünetek. Azonnal hívta az ebből a célból létrehozott vészhelyzeti telefonszámot, ahol öt órán keresztül várakoztatták, majd kapott egy tesztidőpontot március 26-ra.
Közzétette: Melody Aravena â 2020. április 5., vasárnap
22-re azonban olyan rosszul lett, hogy bement a helyi kórházba, ahonnan hazaküldték. 24-én a sürgősségiről ismét. 26-án elvégezték rajta a tesztet, és pár más vizsgálatot is. Noha az oxigénszintje elég aggasztó volt, egy inhalálóval, és azzal, hogy vonuljon otthoni karanténba, ismét hazaküldték.
Március 29-én Sonny felesége, Melody észrevette, hogy a férjének nehezére esik a légzés, így bevitte a sürgősségire, ahol a férfi néhány órával később életét vesztette.
"Az egészségügyi rendszer cserben hagyott minket. A lelki társam távozott közülünk. A fájdalmam elviselhetetlen. Azt akarom, hogy tudjátok: 2020. március 29-én halt meg, amikor ikerlányaink tizedik születésnapját kellett volna ünnepelnünk" - írta közösségi oldalán Melody, hozzátéve: néhai férje pozitív koronavírus-tesztjét március 31-én kapták meg - két nappal a férfi halála után.
Az Egyesült Államokban hétfői adatok szerint 560 ezer felett van a beazonosított koronavírus-fertőzöttek száma. Az USA államai közül New Yorkot érinti a vírus leginkább: itt majdnem 189 ezer fertőzöttet tartanak nyilván, a halottak száma pedig 9300 felett van.
Mindez azt jelenti, hogy ha New York önálló ország lenne, akkor fertőzöttebb lenne (az Egyesült Államokat leszámítva) bármely más országnál. (Az USA után a második legfertőzöttebb ugyanis jelenleg Spanyomország 170 ezer, majd pedig Olaszország 156 ezer beazonosított koronavírusossal.)
(Via)