Forrás: MTI
Dr. Zacher Gábor a Honvédkórház Sürgősségi Betegellátó Centrumának volt vezetője az M1 vendégeként beszélt arról, miért olyan nehéz túlélni egy olyan balesetet, mint ami szerda este történt a Duna budapesti szakaszán.
Mint magyarázta, több körülmény nehezítette a túlélést: az ütközés ereje maga is súlyos sérüléseket - például kartöréseket - okozhatott, a hajótestbe pedig pillanatok alatt zúdult be nagy tömegű hideg (10-15 fokos) víz, ami miatt másodpercek alatt a látásviszonyok is jelentősen csökkentek, ami miatt ismeretlen terepen kvázi vakon kellett volna menekülni - méghozzá pánikhelyzetben.
Az ilyen menekülésekre egy civil nincs felkészülve, az elit katonákat is külön felkészítik erre - hangsúlyozta.
A turisták sokkot kaphattak, valamint a hideg idő miatt biztos alaposan fel voltak öltözve - ez azonban a vízbe merülve nem jó: a vastag ruha ugyanis átázik és elnehezül.
Tóth Mihály, az elsüllyedt Hableányt üzemeltető cég szóvivője egyébként a TV2-nek hasonló dolgokról számolt be. Ő a kis turistahajó és a hatalmas szállodahajó találkozását ahhoz hasonlította, mint amikor egy autó és egy vonat ütközik.