Először indult magyar versenyző a Miss Mermaid International Sellő Világszépe Versenyen. Eszes Fanni még sellőúszó tanfolyamot is végzett.
Forrás: Dombóvári Tamás
Szépek, kecsesek, színesek, kagylóból van a ruhájuk, és lobog a víz alatt a hajuk. Nagyjából ezek azok a jelzők, amik először eszébe jutnak az embernek, ha sellőről van szó. Az uszony használata nem is olyan egyszerű, mint amilyennek elsőre tűnik, nem beszélve a légzés technikájáról. Ezt tapasztalta Eszes Fanni, aki két évvel ezelőtt, Thaiföldön ismerkedett meg a „sellőléttel”.
– Rengeteg képet készítettünk akkor rólam, mint sellő. Nem sokkal késôbb a Sellőakadémia Bihari Dávid vezetésével felkért, hogy legyek a sellôk arca és, hogy indulhatnék a sellő világversenyen. Persze, hogy igent mondtam, pedig akkor még nem tudtam, mit is jelent ez pontosan – meséli a Borsnak Fanni.
Huszonnyolc országból érkeztek gyönyörű, hosszú hajú lányok Egyiptomba azért, hogy bebizonyítsák, ők a víz alatti világ legszebbjei. És, hogy mégis miből állt a verseny?
– Ez egy kéthetes próbatétel, aminek az egyik fele egy nagyon szigorú technikai rész a víz alatt. A második kört pedig egy szépségversenyhez hasonlítanám. A legfontosabb szempont az, hogy mennyire mozgunk otthonosan a vízben, vagyis mennyire vagyunk igazi, vérbeli sellők – árulta el Fanni, aki bizonyára sokaknak okozott meglepetést az uszodában gyakorlás közben, hiszen csillogó uszonnyal rótta a kilométereket. Felkészítő tanára Gyenge Dóra és Varga Tamás volt, aki sellőúszó tanfolyamot indított.
– Hatvanperces órákat tartunk, amiknek az első fele az úszásról szól, uszony nélkül. Mivel már négyéves kortól lehet jelentkezni, fontos, hogy mindenki megfelelően és biztonságosan ússzon. Az óra második felében veszik fel az uszonyokat a lányok, majd különböző feladatokat kapnak – mondja Tamás, egy fôvárosi úszóiskola tulajdonosa.
Az iskolában a tanárok zöme szinkronúszó volt korábban, ezért saját tapasztalataikat is bevetve különböző koreográfiákat és mozgáskoordinációs feladatokat tanítanak a gyerekeknek. Elvégre itt mindenki sellőnek készül, a víz alatt ugyanolyan otthonosan kell mozogni, mint a szárazföldön.