<p>Nem engedett az első ajtónál leszállni egy látássérült nőt egy távolsági busz sofőrje. A történettel egy olvasónk fordult hozzánk.</p>
Forrás: MTI, Thinkstock
A budapesti Népligetnél felszállt egy vak nő, és leült a sofőr mögötti, vakoknak kijelölt ülésre – mondta olvasónk. – Amikor le akart szállni az első ajtónál, a buszvezető nem engedte. Azt mondta, azt csak a felszállók használhatják, menjen a hátsó ajtóhoz. A csomagjaival kénytelen volt hátrabotorkálni a mozgó buszon. Szerencsére voltak segítőkész utastársak, akik kiakadtak a sofőr viselkedésén. Nem értem én sem. Lehet, hogy ez egy olyan előírás nekik, amit mindenáron be kell tartatni? – kérdezte olvasónk.
Tény: a távolsági buszokon és azokon a városi vonalakon is, ahol első ajtós felszállást írnak elő, kimatricázták a járműveken, hogy az utasok a hátsó ajtókat használják leszállásnál. A Volánbusz sajtóosztályától kapott válaszból azonban kiderült, hogy egyáltalán nem írják elő kötelező jelleggel a buszvezetőknek ennek betartatását:
„Csak azt tudjuk elképzelni, hogy munkatársunk nem vette észre, hogy látássérültről van szó. Ilyen konfliktusról eddig nem volt tudomásunk. Probléma inkább abból szokott adódni, hogy valaki nem akarja átadni a helyet a vakok számára fenntartott ülésen még akkor sem, amikor erre a busz vezetője kéri. Szabályzatunkban utasításként szerepel, hogy az arra rászorulókat segíteni kell” – reagált a közlekedési cég.