<p>Házi őrizet helyett lakhelyelhagyási tilalmat rendeltek el pénteken az egykori úszóelnökkel szemben. Gyárfás Tamás szerint ő csak áldozat, semmi köze Fenyő János meggyilkolásához.</p>
Kifejezéstelen arccal, de láthatóan fáradtan indult otthonából a Budai Központi Kerületi Bíróságra a Fenyő-gyilkosságban felbujtóként gyanúsított Gyárfás Tamás. Kollégánknak előre köszönt, de nyugodt, határozott hangon közölte, hogy csak azután válaszol a kérdésekre, hogy döntenek a sorsáról.
A bíróságon óriási médiaérdeklődés várta, mintha csak a NapTv egykori műsora, az Össztűz képsorai elevenedtek volna meg, sokszoros intenzitással. Többórás várakozás után kiderült, hogy a Fővárosi Főügyészség indítványa ellenére az egykori úszóelnök nem kerül házi őrizetbe, csak lakhelyelhagyási tilalmat rendelt el vele szemben a bíróság.
– Semmi közöm az egészhez, csak áldozat vagyok. Soha még a gondolata sem merült fel bennem, hogy bárki ellen erőszakosan lépjek fel, vagy bárkit erre késztessek – mondta a nem jogerős ítéletre reagálva Gyárfás.
– Semmiféle bizonyítékot nem tártak elénk azzal kapcsolatban, hogy védencem rábírta Portik Tamást a bűncselekményre. Fontos kiemelni, hogy arra sincs bizonyíték, hogy Portik bízta meg a gyilkossággal Jozef Rohácsot – tette hozzá Bánáti. És valóban: az Aranykéz utcai robbantás és a Prisztás-gyilkosság miatt jogerős börtönbüntetését töltő Portikot egyelőre csak gyanúsítottként hallgatták ki Fenyő meggyilkolásával kapcsolatban.
Mialatt pénteken mindenki azt találgatta, mi lesz Gyárfás Tamás sorsa, újabb bomba robbant: egy volt főügyészt bűnpártolással gyanúsítanak az egyre szövevényesebb ügyben. A Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) már ki is hallgatta dr. Ihász Sándort. A KNYF tegnap közölte: a gyanú szerint a volt főügyész 2017 októberében a Fenyő-gyilkossággal kapcsolatos beszélgetésekről készült hangfelvételek leiratát átvette.
A gyanúsítottnak fel kellett ismernie, hogy a leiratban foglaltak olyan új bizonyítékok, amelyek jelentős mértékben hozzájárulhatnak az emberölés felbujtójának azonosításához, e személy, vagy személyek büntetőjogi felelősségre vonásához. Ennek ellenére a bizonyítékokat a nyomozó hatóság részére nem adta át, a leiratot hivatali helyiségében tárolta. A közlemény alapján kikövetkeztethető: a leiratot maga Gyárfás Tamás adta át a főügyésznek, akit korábbról jól ismert.