Egy éven belül eladja és felszámolja cégeit Gyurcsány Ferenc, és csak a politikával foglalkozik tovább. A volt miniszterelnök a Borsnak elárulta ennek forgatókönyvét.
Mielőtt 2004-ben Gyurcsány Ferencből miniszterelnök lett, üzletemberként tekintélyes cégbirodalmat épített fel. Emiatt azonban politikai ellenfelei az elmúlt 12 évben folyamatosan támadták a politikust. Legutóbb az Altus-cégcsoport egyik része, a Gyurcsány felesége, Dobrev Klára által vezetett Altus ConsAlt Kft. került a kormánypártok célkeresztjébe.
Százmilliók Brüsszeltől
A tanácsadó cég ugyanis több százmillió forintos pályázati pénzt nyert el az Európai Bizottságtól. Emiatt Orbán Viktor kormányfő azzal vádolta Brüsszelt, hogy a pénzzel burkoltan Gyurcsány pártját, a Demokratikus Koalíciót finanszírozzák. Kijelentése miatt a miniszterelnököt beperelte az Altus, amit első fokon meg is nyertek.
Sok vállalat egyben
Gyurcsány a Borsnak kijelentette: az Altust már tavaly két részre vágták. Az Orbánék által támadott, 2009 óta működő nemzetközi tanácsadási céget hamarosan teljesen leválasztják a cégcsoportról. A vállalatot Dobrev Klára irányítja majd, a vagyonátadás jelenleg is zajlik, a tulajdonlás megoszlik majd Dobrev és az alkalmazottak között. Az Altus másik részét, amelyik ipari tevékenységekkel foglalkozó, számos közepes vagy nagyvállalatot tömörít magába, az Altus Portfólió Kft.-be szervezték át. Ez jelenleg 100 százalékban Gyurcsány tulajdona.
Zsebre vágja
Az Altus Portfólió egyik cégét, a hengergumigyártással foglalkozó Béta-Roll Zrt.-t idén januárban már eladták egy német cégnek. A cégcsoport legnagyobb tagját, a Motim Zrt. nevű alumíniumipari vállalatot Gyurcsány egy éven belül szeretné eladni, de lehetséges vevőkről még nem beszélt lapunknak. A volt kormányfő szerint ami ezek után megmarad az Altusból, a benne lévő vagyon adózás után magánvagyonná válik. Ez meg fog jelenni a következő évi parlamenti képviselői vagyonnyilatkozatában is.