Aktuális

Ha a turkálóban foltos a ruha, otthon sem tudja kiszedni

B. B. A.

Létrehozva: 2019.10.24.

A turkálós vásárlás ma reneszánszát éli, de nem mindegy, hogyan válogatunk. A Bors bemutatja, milyen trükkökkel érhető el, hogy őszinte legyen az öröm, amikor otthon a családnak megmutatjuk, milyen szuper darabokat vásároltunk fillérekért.

Ha a turkálóban foltos a ruha, otthon sem tudja kiszedni

Forrás: Bors

Ez egy életforma

Holdampf Linda stylist szerint a turkálóba járás manapság már életforma, aminek épp az a titka, hogy rendszeresen érdemes látogatni ezeket az üzleteket. – Turkálóban is lehet nagyon jó minőségű ruhákat találni, sok esetben még vadonatújakat is. Mindig próbáljuk fel a ruhát, és gondoljuk át, még akkor is, ha mindössze 2-3000 forintba kerül, hogy valóban szükségünk van-e rá, vagy csak egy pluszruhával bővül a gardróbunk, és nem fogjuk hordani. A turkáló alapszabálya szerintem az, hogy nem egyszer kell elmenni, hanem oda járni kell. Akkor lehet leginkább különleges darabokat kifogni, ha rendszeresen járunk – fejtette ki a Borsnak a stylist.

Időben kapcsoljunk!

Üzlete válogatja, hova mikor érkezik új árukészlet. Ha nem akarunk a megmaradt, „futottak még” kategóriájú ruhák közül szemezgetni, érdemes megtudnunk, kedvenc helyünkön melyik napon érkezik új ruhacsomag. Ha kedden reggel érkeznek az új ruhák, mégis érdemes megvárni a szerdát, hogy elkerüljük a tömeget és a többórás sorbanállást. Általában egyébként az év két időszakában, decemberben és januárban, valamint áprilisban érkeznek a legnagyobb szállítmányok.

A méret a lényeg

Tudjuk meg a ruhaméretünk nemzetközi megfelelőjét! Ezekben az üzletekben például sok angol ruha lehet, a méretezés is kü­lönbözhet. Az európai 36-os a brit 8-asnak, illetve az amerikai 4-esnek felel meg, a számozás pedig ennek megfelelően növekszik, így az öreg kontinens 38-asa a szigetországban 10-esnek, az újvilágban 6-osnak számít.

Kérdezz! Felelek

Mielőtt rábólintunk egy használt ruhára, ezekről mindenképp győződjünk meg! Nem fakult ki sehol? Nem kopott? Nem vékonyodott el? Nem hiányzik a gomb, cipzár? A legjobb, ha még benne van a gyári papírcímke, ez azt jelenti, hogy még senki nem hordta. Ha koszos a kiválasztott darab, jobb, ha rákérdezünk, visszahozhatjuk-e, ha nem jön ki a folt – a legtöbbször ugyanis tisztítás után kerülnek a turkálóba a szettek, ezért ha nem tűnt el róla a szennyeződés, valószínűleg otthon sem tudjuk majd kiszedni.

Sosem árt egy trikó

Ugyan a legtöbb használt ruhát kimossák, mielőtt a vállfára kerül, nem árt az óvatosság. Öltözzünk úgy, hogy minél kevesebb bőrfelülettel érintkezzen a turis ruha, amikor felpróbáljuk, nehogy kiütést, bőrirritációt okozzon! Vegyünk fel otthon trikót, harisnyát, persze ilyenkor valamivel szűkebbnek érezhetjük a kiszemelt darabokat.

Vigyük be a fülkébe!

A használtruha-üzletekben általában mindenből egy-egy darab van csak, ezért ha valamin megakad a szemünk, vegyük kézbe vagy tegyük kosárba, úgy gyűjtsük tovább a szép darabokat, még ha bizonytalanok is vagyunk. Sok esetben néhány percen múlik, hogy a miénk lesz-e egy remek ruha. Inkább több cuccot vigyünk a próbafülkébe, mintsem, hogy csalódottan hagyjuk ott a boltot!

Kisboltok rejtik a kincseket

Bár a nagy használtruha-üzletekben gyakran szélesebb a kínálat, ezeket gyorsabban el is kapkodják. Érdemes körülnézni, merre találunk kisebb boltokat. Meglepő, de sokszor a kis üzletekben több a különleges darab, mint a nagyobbakban. Ráadásul mivel kevésbé ismertek, kisebb rá az esély, hogy pillanatok alatt elviszik az összes új, esetleg kicsi vagy nagy méretű ruhát.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek