<p>Sok kérdésre választ adhat a boncolás, többek között arra is, hogy mérgező étel okozta-e Cs. Tibor thaiföldi halálát. Ha igen, Magyarországon is eljárás indulhat.</p>
Az első hírek szerint vajhal került az asztalra a pattayai luxusszállóban, ahol egy magyar férfi életét vesztette a vacsora után múlt szombaton hajnalban. A vajhalról tudni lehet, hogy hasmenést okozhat, ugyanakkor később olyan hírek is megjelentek, miszerint kígyómakrélát tálaltak fel, amely hasonlít a vajhalra, de valójában mérgező, és ezt a halat nem is árulhatják.
A boncolás többek között választ adhat arra a kérdésre, hogy milyen étel okozta Cs. Tibor halálát, és ha bebizonyosodik, hogy a kígyómakréla a vétkes, az megalapozhatja a szálloda felelősségét. Az ügyben nemcsak külföldön, hanem itthon is indulhat eljárás.
– Ha magyar állampolgár sérelmére külföldön követtek el bűncselekményt, akkor a hazai rendőrség is vizsgálódhat az ügyben – mondta el a Borsnak dr. Vidákovics Béla Zsolt ügyvéd. – Ha a szálloda konyhája hibázott, az már önmagában megvalósítja a foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetést – tette hozzá a szakértő.
Cs. Tibor családja itthon is szeretné felboncoltatni a férfi testét, erre vélhetően lesz is lehetőségük, ha kérvényezik.
Ismeretes: a Jomtien Palm Beach luxushotelben nemcsak Cs. Tibor, hanem több magyar turista is rosszul lett, többeket a bangkoki kórházba kellett vinni. A holttest hazahozataláról egy temetkezési vállalkozó és a gyászoló család között a külügy közvetít.
– Ilyen esetben a külképviselet kiállítja a holttest hazaszállításához szükséges engedélyeket, hitelesíti a halotti anyakönyvi kivonatot, továbbá megbízható temetkezési vállalkozót is javasol. A pattayai eset kapcsán külképviseletünk folyamatosan tartja a kapcsolatot az áldozat szüleivel, és segíti az egyeztetést a temetkezési vállalkozóval – közölte a Borssal a Külügyminisztérium.