Az egyebek közt pukiról, hányásról és takonyról szóló „Az igazán undi testkönyv” után újabb furcsa kis kötetre bukkant a Bors. A „Mi az a kaki?” címet viselő, idén magyarra fordított kiadványt három év feletti gyerekeknek szánták, a célja pedig, hogy minden téren informálja őket a széklettel kapcsolatban.
A gazdagon illusztrált könyvet számos kihajthatós füllel dobták fel, amelyek mögött egy-egy fontos tudnivaló rejlik. A kicsik megtudhatják, hogy kezdetben a pelusba kakilunk, de idővel muszáj a vécébe pottyantani, és hogy bizony még a királylányok is képesek büdöset csinálni. Szó van benne arról, hogy a nyulak rosszabb napokon a saját kakijukat is megeszik, a kék bálna ürüléke pedig rózsaszín. A könyvecske részletesen tárgyalja, hogy mi történik a széklettel azután, hogy lehúztuk a vécén, és hogy az arabok nagy mágusai a kakifelhasználásnak: a teve fekáliájából tüzet gyújtanak, a tehénéből építőanyagot készítenek.
Csépe Ágnes gyermekpszichológus szerint egyes kisgyerekek kifejezetten szoronganak a széklettel kapcsolatos ábrázolásoktól.
– De, ha a képek felkeltik a gyerek érdeklődését, segíthetnek feloldani a negatív érzéseket. Sok mesekönyv persze túl megy egy határon, de a kaki semmiképp sem lehet tabutéma egy hároméves gyereknek – kommentálta.