<p>A megtört édesanya állítja, ha a háziorvos kedden komolyan vette volna a két hónapos kisfiú tüneteit, a gyermeke még ma is élne.</p>
Feldolgozhatatlan tragédia ért a napokban egy fiatal családot. A huszonegy éves Nagy Jennifernek és párjának, a huszonhárom esztendős Koltai Richárdnak januárban született meg közös gyermekük, aki a Nimród nevet kapta. A kisfiú azonban szerdán váratlanul, mindössze két hónaposan elhunyt. A fiatalok állítják: ebben nagy szerepe volt a hanyag gyermekorvosnak.
– Költözés miatt váltottunk orvost, kedden reggel írattuk át a kicsit ahhoz a doktornőhöz, aki az egész családunkat ismerte. A gondok délután ötkor kezdődtek. Furcsa hangokat adott ki, és egyik pillanatról a másikra a kicsim hófehérré változott – idézte fel a történteket a fiatal lány a Borsnak.
– Azonnal indultunk vele a doktornőhöz, ő azonban anélkül, hogy megvizsgálta volna, lekezelően közölte: kutya baja, szoptassam többet, a sápadtság ellen pedig itassunk vele párolt sárgarépalevet. Hazamentünk, de kisvártatva már rohantunk is vele vissza. A kisfiunk már szinte magánál sem volt. Ekkor meghallgatta a szívét. Azt mondta: a nyelve nedves, úgyhogy biztos nincs kiszáradva, de azért írt egy beutalót a kórházba. Mindez fél órát vett igénybe.
A fiatal pár ezt követően rohant a kórházba, de újfent fél órát kellett várniuk, mire egy orvos fogadta őket. Már kilenc óra is elmúlt, mire kiderült, hogy nagy a baj.
– Megmérték a cukrát, amely szürreálisan magas, 27,2 volt. A keringése is összeomlott, így Budapestről hívtak hozzá mentőt. A főváros felé útközben kétszer kellett újraéleszteni. A pesti orvosok éjjel már csak annyit közöltek: sajnos késő, nem tudják őt megmenteni – mondta Jennifer, akinek a kisfia szerda reggel a karjaiban halt meg. Az egész család egyöntetűen állítja: a kis Nimród elvesztését a gyermekorvos hanyagsága okozhatta, ezért fel fogják jelenteni.
– Soha senki nem vizsgálta meg a gyerekünk cukrát, holott pontosan tudták, hogy az egész család cukorbeteg, így örökölhette. Nem értem, hogy hogyan dolgozhatnak ilyen flegma és lekezelő orvosok a szakmában. Ha a doktornő komolyan veszi a vizsgálatot, Nimród még ma is élne – sírta el magát az édesanya, aki képtelen túllépni élete értelmének elvesztésén.
A Bors megkereste a doktornőt, de mindössze annyit mondott: „felejtsük el egymást”, majd bontotta a vonalat.
A boncolási jegyzőkönyvet a az orvosok átadták a rendőrségnek, mivel idegenkezűség gyanúját állapították meg. A család szerint így ezt a kérdést is sürgősen tisztázni kell.
A mindössze egyéves budapesti baba, Alíz vesebetegséggel küszködött. Az egyik kórházból 2011-ben hazaküldték őket, mivel náthának hitték a tüdőgyulladását. A rossz diagnózis hamarosan végzetesnek bizonyult. A hat hónapos Amandát 41 fokos lázzal küldözgették orvostól orvosig. Egy nap alatt hárman is látták, de nem ismerték fel az agyhártyagyulladását, amelybe belehalt az egri kislány.
Csecsemőknél sokkal nehezebb felismerni a cukorbetegséget. Az árulkodó tünetek: a korábbinál jóval gyakoribb pelenkacsere szükségessége, az elnehezedő, túlcsorduló pelenka, az anyatej vagy egyéb folyadék fogyasztás iránti igény egyik napról a másikra történő drasztikus növekedése, és a baba szokatlan aluszékonysága együttesen keltheti fel a szülők gyanúját. Akár pár nap alatt is súlyosbodhatnak a tünetek, megjelenik a hasfájás, hányás, aceton szagú lehelet, zavartság. Mivel ezeknek a megállapítása nem egyszerű, fontos, hogy a védőnők is résen legyenek. 7-es szint felett már diabéteszről beszélhetünk.