Több, nagy port kavart, gyerekeknek szóló könyv után felbukkant a következő. A legújabb gyöngyszemet az egyik népszerű Facebook-csoportban osztotta meg egy fiatal, akinek a harmadik osztályos húga vitte haza a suli ajánlására a többszöri olvasásra is erősen áthallásos történetekkel teli mesekönyvet.
„Hej, te áruló! – kurjantotta a róka. – No, ezt megkeserülöd! – Azzal kidugta farkát az odúból, meglengette, mint valami zászlót, és dühösen rikácsolta: – Kutyák! Kapjátok be a farkamat! Kapjátok be a farkamat!” – olvasható például az első hallásra sokaknak perverz mesekötet egyik oldalán.
– Az ágy szélén ültem, amikor azt hallottam, hogy a tízéves kishúgom hangosan mesét olvas a másik szobában. Köpni-nyelni nem tudtam, amikor ahhoz a részhez ért, hogy: „kapjátok be a farkamat!” – ecsetelte a Borsnak Milán. – Gyorsan átszaladtam hozzá, és megláttam ezt a remekművet. Korán érő típus, és a mai tízévesek is ebben a világban élnek, így nem olyan naivak, hogy ne értsék a pikáns másodlagos jelentést – tette hozzá a báty.
Egyébként az alsós kislány iskolájában ajánlották a könyvet, az anyukája mit sem sejtve, jó szándékkal vásárolta meg, nem gondolta, hogy „baj” lesz belőle.
A közelmúltban két olyan gyerekkönyvről is írtunk, amin háborogtak a szülők. Az „Igazán undi testkönyvből” megtudhatjuk, hogy mennyi taknyot nyelünk le egy év alatt, és hányszor szellentünk az életünk során, a „Mi az a kaki?” könyv alaposan informál a széklettel kapcsolatos égető kérdésekről. Mindkét kötetet hároméves kortól ajánlják.