Kis túlzással cafatokban landolt Ferihegyen egy Malagából érkező csomag. Andreáék a nyaralásból jöttek haza, de csak másnap lett meg a bőröndjük, amiből több dolog eltűnt. Kártérítésről nem is álmodhatnak.
Forrás: AFP
Kisebb rémálommal végződött egy magyar család dél-spanyolországi nyaralása. Andreáék Málaga mellett pihentek, de a szörnyű valóság hamar elfeledtette velük az élményeket. A Ryanair repülőgépe szeptember elsején, késő este landolt Budapesten. A leszállást követően annak rendje és módja szerint a bőröndátvétel felé vették az irányt, ám hiába lesték, a csomagjuk sehogy sem akart felbukkanni a szalagon.
– Addig vártam, amíg le nem zárták a fotocellás ajtókat. Elmentem reklamálni az elveszett poggyászok pultjához, ide-oda irányítottak, majd azt mondták: menjek csak haza a kislányommal, és hívjam a megadott számokat – fakadt ki tehetetlenségében Andrea a közösségi oldalán. Másnap reggel a telefonálgatásokkal sem járt sikerrel, így visszament a reptérre, ahol végül előkerült a táska, de igen tragikus állapotban.
– A csomagunk kritikán aluli állapotban volt. Felnyitották és szalaggal leragasztották. A benne lévő ruhákat átforgatták, és koszosan, olajosan visszadobálták a bőröndbe. A tartalma is hiányos volt: pótolhatatlan fotók tűntek el, amiken a kislányomat és delfineket örökítettem meg, de emellett más személyes holmik is eltűntek belőle – írta felháborodottan, majd hozzátette: szeretett volna panaszt tenni és jegyzőkönyvet felvenni, de állítása szerint a Ryanair nem volt ebben a segítségére, mivel szerintük a csomag a szalagon volt, vagyis ők tehetetlenek az ügyben. Andrea azonban nem hagyja annyiban az ügyet.
A kesettagepem.hu munkatársa, Bokor Péter úgy véli, hogy jegyzőkönyv nélkül szinte teljesen esélytelen, hogy valamilyen kártérítést kapjon az utas az eltűnt vagy megsérült csomagja miatt.
– Ha nincs ott a bőrönd az érkezésnél, akkor mindenképpen jegyzőkönyvet kell felvetetni. Ehhez ragaszkodni kell. Addig nem szabad eljönni a reptérről, ha kell, hívjunk rendőrt, és tegyünk feljelentést. Vélhetően valaki megtalálta a csomagot a személyzet tagjai közül, és kipakolhatta. Jegyzőkönyv nélkül azonban nagyon nehéz bármit elérni, így ez az elsődleges feladat minden esetben – szögezte le a szakértő a Borsnak.
A Wizz Air és a Ryanair a családok szétültetésével verte ki először a biztosítékot az utasoknál, akik csak akkor foglalhatnak egymás mellett helyet, ha több ezer forintot fizetnek. Azután csökkentették a felvihető kézipoggyászok méretét. A Ryanair hatalmas botrányt kavart azzal, hogy a Kanári-szigetekre nyaralni induló több tucat magyar bőröndjét itthon hagyta.