Előre kitervelten, hivatalos személy és több ember sérelmére elkövetett emberölés kísérlete és hivatalos személy elleni erőszak miatt emeltek vádat V. László ellen, aki idén januárban rátámadt azokra a rendőrökre, akik a házi őrizetben lévő fiatalembert a kórházból éppen vitték vissza az erdőkertesi lakóhelyére.
A vádirat szerint a férfi – aki elhatározta, hogy megszökik – arra hivatkozással, hogy megsérült, felhívta a rendőrséget és kérte, hogy szállítsák kórházba. A szökést úgy akarta megvalósítani, hogy az őt kísérő rendőröket megöli, ezért egy kést, valamint forintban és euróban tartott, közel egymillió forintos megtakarítását magához vette.
A korábban képviselőjelöltként a közbiztonságért harcoló férfit az orvosi ellátást követően a Váci Rendőrkapitányság járőrei szállították vissza lakóhelyére. V. László a mellette ülő rendőr őrmestert a járőrkocsi ajtajának szorította, és a ruházatából elővett késsel kétszer nyakon szúrta. Ezután a sofőrre támadt, akit szintén megsebesített.
Euztán a vádlott a ráfogott fegyvert is igyekezett kicsavarni a rendőr őrmester kezéből.
Végül a kitartóan védekező rendőr őrmester a fegyverét megtartva – a bekötött biztonsági öv alatt kibújva – kiszállt a gépkocsiból, a fegyverét csőre töltötte, majd felszólította a támadót, hogy álljon le.
A vádlott a nyomozás során nem tett vallomást. A nyomozó ügyészség vádiratban arra tett indítványt, hogy a bíróság – a letartóztatásban lévő – 35 éves férfit ítélje életfogytig tartó, fegyházfokozatú szabadságvesztés büntetésre, és ítéletében rögzítse, hogy legkorábban 35 év kitöltése után bocsátható feltételesen szabadságra.
Mint arról korábban beszámoltunk, V. Lászlónak a támadás napján meg kellett volna jelennie a Budapest Környéki Törvényszéken, hogy a kényszergyógykezeléséről döntsenek. Az elmeállapotát korábban azért nem tudták megvizsgálni, mert nem volt együttműködő.
Ellene egyébként a támadás előtt azért indult eljárás, mert bántalmazta a menyasszonyát. A nő ezután otthagyta őt, Lászlót pedig azt hangoztatta, hogy a szerelmét elrabolták.
– Nem akarta kivonni magát az eljárás alól, és a cselekedetét sem tervezte meg előre. Foggal-körömmel próbált harcolni az ellen, hogy az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetbe kerüljön. Álláspontja szerint semmi nem indokolta az odaszállítását. A kocsiban hirtelen, pánikszerűen cselekedett – magyarázta még februárban a Borsnak dr. László Péter András, a gyanúsított védője.